Brak IE metro w kafelkach

Witam,

Nie potrafię uruchomić IE metro w kafelkach, jest normalnie ikonka z metra ale uruchamia się przeglądarka, miałem metro przy pierwszym uruchomieniu systemu, potem coś pogrzebałem i przepadło… Jedynie jak klikne na Wyszukaj to po prawej pod polem wpisywania szukanej frazy jest IE i on się odpala w metrze, ale jak już klikne w wynikach wyszukiwania to wyskakuje w oknie przeglądarki… Jest domyślna przeglądarką, innej nie mam, jakiś pomysł?

Panel sterowania->Programy domyślne->Ustaw programy domyślne->po lewej stronie z listy zaznacz Internet Explorer i kliknij na dole ustaw ten program jako domyślny

IE jest domyślny dla wszystkiego, doczytałem i chodzi mi o to aby nie otwierać go w trybie pulpitu tylko w trybie aplikacji(kafelek).

http://www.komputerswiat.pl/blogi/blog- … -wina.aspx

Niestety nie pomogło, dalej nie mam IE metro tylko zwykłe… W kafelkach jest ikonka metra ale otwiera się zwykłe, jest domyślny bo nie mam innej bo świerzo postawiłęm system, tylko jak dam Wyszukaj to po prawej jest taka “ramka” i tam jest też wymieniony IE to tylko on się otwiera jako metro, jakiś pomysł oprócz reinstalacji OS xd

Jeżeli ta porada nie pomoże, to należy wyłączyć i włączyć IE 10.

Panel sterowania - Programy - Programy i funkcje - Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows - odhaczasz IE 10 - OK.

Nastąpi restart, konfiguracja systemu.

Po zalogowaniu do systemu ta sama droga z tym, że teraz w Programy i funkcje - Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows należy zaznaczyć IE 10 - OK.

Po restarcie i ponownej konfiguracji systemu IE 10 pojawi się w menu Start jako domyślna przeglądarka, z wszystkimi “bajerami” :).

Zrobiłem jak radziłeś, kroczek po kroczku, wszyściutko, IE jest domyślny, ale w kafelkach dalej otwiera mi się w pulpicie a nie w metro… A w wyszukiwarce mogę go otworzyć w metro, ale nie potrafię go dać na kafelki, jest tylko opcja przypnij, albo ukryj, ale niczego to nie zmienia. Jeszcze jakiś pomysł czy po prostu jakiś bug ze strony giganta z Redmond?

W uruchomionej przeglądarce wchodzimy w opcje narzędzia,następnie opcje internetowe, wchodzimy w programy i nie może być zaznaczone [otwórz kafelki programu internet exsplorer na pulpicie] musi być puste pole !

Dzieki! Zadziałało :smiley: