Brak 'igły' w kablu od monitora

A mianowicie niedługo będę miał nowy komputer. I co za tym idzie nowsza karta graficzna nie będzie już miała raczej wejścia D-Sub… Tylko raczej HDMI (nie wiem czy to tak się nazywa)… No i tutaj pojawia się problem. We wtyczce od monitora zamiast 15 igiełek mam tylko 14, gdyż jednak kiedyś się ułamała. No ale bez jednej igiełki na obecnej karcie wszystko działa normalnie. Ale przy nowej karcie gdzie najprawdopodobniej będę musiał używać przejściówki to też będzie wszystko fajnie chodziło ? Chodzi o przejściówka z D-Sub na HDMI. Jak np tutaj -> http://i.frazpc.pl/pliki/2002/auto/1156361803115777.jpg

Nie HDMI tylko DVI. HDMI to jest to środkowe złącze na zdjęciu które dałeś. Ciebie bedzie interesować przejścówka DVI-Dsub którą zapewne bedziesz miał w pudełku wraz z kartą. A czy to bedzie działać bez jednej “igły” we wtyczce to tego raczej nikt ci nie zagwarantuje. Musisz sprawdzić sam.

Jeśli teraz działa to później też będzie.

Najprawdopodobniej wyłamana igła była od masy przewodu, a mas na wtyczce D-SUB jest parę igieł. Każda inna wyłamana odpowiedzialna za transmisje dawałaby kolorowy efekt na ekranie.

No sorry za małą niewiedze. Też mam nadzieję, że jak teraz działa prawidłowo to i potem też tak będzie.

A jest jakiś sposób aby to naprawić? Może mogę jakąś “igłę” wepchać w brakujące miejsce? W razie czego jakby nie działało ?