Brak ikon na pulpicie i pasku zadań

Witam, od kilku tygodni mam problem z explorer.exe. (z góry przepraszam za możliwe błędy ale z dużymi palcami ciężko się pisze na małych klawiaturkach telefonu) Spróbuję jak najdokładniej omówić. Otóż po włączeniu komputera ikon na pasku zadań i na pulpicie nie ma. Jest tylko ,start", ,wyszukaj" i ,powiadomienia", lecz one nie działają. Ze skrótów klawiszowych działa tylko ,ctrl+alt+delete". Do niedawna po ok. 5-8 min. można było już z komputera korzystać. Pokawiały się wszystkie ikony. Lecz z paska zadań działały tylko te ikony dodane przez mnie. Ze skrótów klawiszowych działa tylko memadżer zadań. Teraz niestety ikony po ponad 30 min wciąż się nie pojawiają. Menadżer zadań działa bardzo wolno i co chwile ekran robi się lekko biały w rogu wyskakuje komunikat że program nie działa i czy chcę go zamknąć. Wcześniej próbowałem to naprawić: wyłączając explorer.exe w m. zadań i uruchamiając go ponownie. Potem używać komendy ,sfc/scannow". Po zakończeniu skanowania pisało mi że znakazło ,corruptes files" i część z nich usunęło. Lecz to nie pomogło. Proszę o pomoc.

Popraw tytuł tematu na konkretny - mówiący o problemie, w przeciwnym wypadku zostanie on przeniesiony do kosza.

 

 

Niestety nie mam jak tego programu pobrać. W obecnej sytuacji ikony w ogóle się nie pokazują i nie mam jak pobrać programu.

Użyj przywracania systemu.