Brak ikon na pulpicie i wyskakujące okienko 'moje dokumenty'


(Mafioz) #1

Witam.

Proszę o sprawdzenie logów z combofix ponieważ od jakiegoś czasu przy uruchamianiu komputera wyskakuje mi okienko ‘moje dokumenty’ i kilka razy muszę restartować komputer aby pojawiły mi się ikonki na pulpicie oraz dolny pasek windowsa.

Jeśli jeszce trzeba czymś przeskanować to proszę o podpowiedź.

http://wklej.to/qkAy

Z góry dziękuję.

Mateusz


#2

ComboFix używamy tylko jeśli padnie taka prośba. Jest to narzędzie o dużej sile rażenia więc używa się go tylko w sytuacjach ekstremalnych.

Pokaż logi z narzędzi:

OTL

Ustawiasz go tak jak na tym obrazku.

Klikasz przycisk “Skanuj”.

Pokazujesz dwa wynikowe logi OTL.txt + Extras.txt.

GMER

W GMER nic nie zmieniamy tylko wciskamy przycisk “Szukaj” (skan potrwa kilkadziesiąt minut) a po skanie przycisk “Kopiuj”.

Na Windows Vista i 7 uruchamiamy programy z menu “Uruchom jako Administrator”.

Przed uruchomieniem powyższych narzędzi odinstaluj (jeśli posiadasz) wszelkie programy tworzące wirtualne napędy (Daemon Tools, Alcohol itp.) oraz usuń instalowany przez nie sterownik SPTD narzędziem SPTDInst z opcji Uninstall (jeśli będzie zszarzałe to OK).

Zawartość logów wklejasz na http://wklej.org lub http://wklej.to a w poście dajesz link.


(pamix) #3

Masz wirusy siedzące w rejestrze. Skopiuj wszystkie wazne dane na dysk płyty bądź inne nosniki poza dyskiem systemowym. Wybootuj np. Arcanixa pousuwaj wirusy. Jesli po usunięciu system powstanie to OK jeśli nie to będzie go trzeba ponownie zainstalować.