Brak ikon na pulpicie(Problem z pulpitem)

Witam szukałem w archiwum i na googlach i nie moge sobie poradzić…Po przyjściu z pracy zastałem komputer z “gołym” pulpitem nie ma ikonek tło wróciło do jakiegoś starego obrazka .Jeśli natomiast w wyszukiwarkę wpiszę nazwę jakiegoś folderu który był dawniej na pulpicie pojawia mi się coś takiego “c:/found.000\dir.000”

I jeśli kliknę taki folder to z poziomu wyszukiwarki się otwiera i widać jego zawartość…Ale jak to zrobić by było jak dawniej? Przywracanie systemu nie skutkuje.Google chrome,firefox poszły gdzieś i nie działają a np.realplayer zamiast otwierać filmy ma ochote instalować się od nowa.Od dzieci nie mogę się dowiedzieć co się wydarzyło na kompie podczas mojej nieobecności…skanowałem malwarebytes i avirą bez wyraźnych rezultatów…

Pobierz OTL otl-gmer-rsit-dds-inne-instrukcje-t370405.html przeskanuj daj log OTL.txt oraz Extras.txt.

:slight_smile:

A oto i linki http://wklej.to/fZJ2 i http://wklej.to/yfw5

Wyłącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach.http://support.microsoft.com/kb/310405/pl

OTL w oknie Custom Scans-Fixes (własne opcje skanowania/skrypt)wklej następujący skrypt:

Kliknij w Run Fix (Wykonaj scrypt). Zatwierdź restart komputera.

tu masz błąd

zainstaluj nowszą wersję

http://www.filehippo.com/pl/download_realplayer/

potem nowy log OTL robiony opcją Run Scan (Skanuj)

:slight_smile:

monselice , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

A oto log który poleciłeś mi wykonać http://wklej.to/zRua

Panowie, dlaczego każecie monselice , wykonywać jakieś dziwne skany, logi i tym podobne cuda? :-). Przecież gołym okiem widać, że w nocy była awaria zasilania czy coś w tym stylu i jak człowiek przyszedł rano do fabryki to się okazało, że mu chdsk “zjadł” folder pulpitu i kto wie co jeszcze z profilu użytkownika. A jeszcze na dodatek każe się mu wyłączyć Przywracanie systemu i tym razem puścić z dymem pewnie nie jedyne ale za to łatwo dostępne kopie uszkodzonych/zagubionych plików i/lub konfiguracji systemu…

EDIT Heh… Okazuje się że też nie czytałem dokładnie. Nie przyszedł do fabryki a z niej wrócił :slight_smile:

Dzięki za zainteresowanie ale przywracanie systemu i tak nie działało pojawiał się komunikat o tym że zmiany nie zaszły i nie można przywrócić systemu…

Ale jest tak jak piszesz coś zjadło folder pulpitu,oprócz tego zjadło wszystko z programu pocztowego “save” gier …i nie wiem co dalej :oops:

P.s. To nie fabryka ale byłeś blisko :slight_smile: czy to aż tak widać ??? #-o

Dziwne trochę z tym Przywracaniem systemu. A próbowałeś się cofnąć do starszych punktów? Tak, czy siak nie przywróci to plików użytkownika z Pulpitu i innych miejsc. Te będziesz musiał przywrócić ręcznie, z tego found000. Niestety gdzie (w jakie miejsce na dysku, jaki folder) przywrócić, będziesz musiał wiedzieć sam, chkdsk niespecjalnie się przejmuje tym skąd pochodzą odzyskiwane dane.

Jeżeli przywracanie systemu nie działa można próbować wydłubywać pliki z System Volume Information (mam nadzieję, że cały czas mówimy o XP). Ale też ręcznie i jeszcze trudniej niż w przypadku found000. Nazwy plików są w SVI “zaszyfrowane”, nie mozna ich przywracać tak wprost

Próbowałem inne punkty nawet te z miesiąca wcześniej i lipa,zaczynam pomału ręcznie wszystko przenosić tzn.w wyszukiwarce systemowej wpisuję nazwę katalogu który był dawniej na pulpicie i to co w nim było zaznaczam i przenoszę do nowego folderu,szkoda tylko że tak jak w przypadku g.chrome i firefoxa straciłem wszystkie zakładki dzięki bogu miałem hasła do gmaila bo BAT pocztowy też zdechł…

Acha! mówimy o XP i sp3

Sprawdź, może profile Chrome, Firefoxa i ThB ciągle są na dysku. w C:\Documents and Settings\NazwaUżytkownika\Dane Aplikacji… (folder ukryty) a tylko w/w programy “nie wiedzą” gdzie tych danych szukać.

Wygląda na to że są,a jak “wytłumaczyć” programom gdzie mają szukać tych danych?

z loga wynika że powinieneś mieć na pulpicie te aplikacje

może wystarczy naprawić pliki.lnk

Otwórz notatnik i wklej

zapisz jako plik.reg >> wszystkie pliki

b57f17008275c957m.jpg

powstanie plik o takiej ikonie

062aec4c9b51c033m.jpg

w który dwa razy klikniesz potwierdzisz chęć dodania do rejestru potem restart

PS.Log wygląda na czysty

W OTL kilknij CleanUp (Sprzątanie)

:slight_smile:

Jeszcze jedno pytanie,na dysku c mam teraz katalog "found"w nim widzę są wszystkie profile i ustawienia programów czy jest jakaś możliwość to wszystko poukładać tam gdzie było ,czy muszę to jakoś umiejscawiać ręcznie?

A może wystarczy PPM na pulpicie i… pokaż ikony pulpitu ?? :smiley: :wink:

Nie, nie wystarczy.

Witam wszystkich

Mam wrażenie, że mam identyczny problem, tzn. Zniknęła większość ikon z pulpitu oraz tapeta pulpitu zmieniła się na domyślną.

Wychwyciłem, że problem jest w logowaniu na konto użytkownika.

U mnie wygląda to tak, że w C:\Documents and Settings mam folder użytkownika (powiedzmy “Ania”) i tam znajdują się ikony te, które tam się powinny znajdować (między innymi te na Pulpicie). Natomiast pojawił się inny folder (jakby użytkownik) o nazwie “TEMP”. No to wpadłem na pomysł, że go wyrzucę (oczywiście będąc na innym użytkowniku :wink: ).

Po ponownym zalogowaniu okazało się, że … Powstał kolejny użytkownik, tym razem folder nosi nazwę “Ania.ANIA”.

Szukałem w necie dużo, po czym znalazłem sposób na dostanie się do ustawień użytkowników. Tam zmieniłem ścieżkę profilu.

Przy kolejnym logowaniu jednak wyskoczył błąd, że czegośtam nie może skopiować, więc uruchomi się w trybie tymczasowym… I w ten sposób powstał kolejny folder użytkownika - tym razem TEMP.ANIA :slight_smile:

Ja już nie wiem, co z tym zrobić - widzę, w czym jest problem (w ustawieniach profilu użytkownika w Moim Komputerze mam dwóch użytkowników o tej samej nazwie (ANIA/Ania), przy czym jeden jest wielkości 8 MB, a drugi 1,31GB, przy czym ten drugi jest Kopią ), ale nie rozumiem skąd się to wzięło, ani jak się z tym rozprawić.

Pozdrawiam i proszę o pomoc.