Brak ikon (problem po odinstalowaniu Kaspersky)

Cześć. Podczas odinstalowania Kaspersky AV zamiast “Usuń” dałem “Napraw”. No i naprawiło się tak, że po restarcie komputera i załadowaniu systemu pojawił się komunikat, że brakuje jakiejś biblioteki .dll.

Efekt jest taki, że nie ma ikon widocznych po kliknięciu na dysk C (mam 1 partycję) oraz w Panelu sterowania. Na dole w pasku adresu widać, że jest np. 27 składników Panelu sterowania, ale ikon brak.

Problem nie występuje w trybie awaryjnym.

Dodatkowo padło mi przywracanie systemu :frowning:

POMOCY dobrzy ludzie !!

Złączono Posta : 17.05.2006 (Sro) 14:29

zapomniałem jeszcze dodać, że mam Windows ME.

Jaki to jest plik ?? Podaj nazwe i scieżkę gdzie go brakuje jeżeli pokazuje sie takie dokładne info. Najlepiej poszukaj go na tej stronie

http://www.dll-files.com/

Jak to padło. Pokazuje się jakiś komunikat :? Zajrzyj tutaj. Pisze tam jak wyłączyć przywracanie systemu, a Ty je włącz a nie wyłącz. Nie mam WinME więc nie poradzę Tobie tylko linka dałem :roll:

Ha, żebym to ja wiedział… Po przeczytaniu wspomnianego komunikatu, niestety (wot durak) nie zarejestrowałem nazwy tego brakującego pliku :frowning: Czy można to teraz jakoś ‘wyczaić’ (np. z jakiegoś systemowego dziennika, gdzie odłożył się tamten komunikat) ??

Jeśli chodzi o przywracanie systemu, to nie zostało ono przeze mnie wyłączone (w Win ME: Mój komputer ->Właściwości ->… -> System plików), tylko po prostu padło po tamtym zdarzeniu. Objawia się to tym, że aplikacja RSTRUI nie uruchamia się (brak reakcji na kliknięcie na plik RSTRUI.EXE).

Start => Ustawienia => Panel sterowania => Narzędzia administracyjne => Podgląd zdarzeń.

Poszukaj tam ^^. Powinien tam gdzieś być komunikat o tym pliku :? Jak znajdziesz ten komunikat to najlepiej jego treść wklej na fourm :slight_smile:

Co do przywracania systemu to wygląda na to, że masz nieźle zniszczony system :roll: Wiem, że w Windowsie XP jest opcja naprawy systemu czy coś takiego ale nie wiem czy jest takie coś w Windowsie ME :?

Wszystko byłoby OK, tylko w świetle powyższego nie mam możliwości uruchamiać składników Panelu sterowania, bo ich nie widzę. Chyba, że można je jakoś odpalić przez Start ->Uruchom. Tak czy owak, nie przypominam sobie, abym w Win ME miał coś takiego jak Narzędzia administracyjne :frowning:

Aha, no i przywróciłem rejestr do stanu sprzed awarii, ale to nie to.

Nie jest fajnie :frowning: :frowning:

Złączono Posta : 17.05.2006 (Sro) 22:15

W międzyczasie znalazłem to:

http://forum.idg.pl/index.php?showtopic=37400

Problem w tym, że na moim kompie (przypominam, mam Win ME) w kluczu [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\

CurrentVersion\ policies] nie ma pozycji Explorer (o czym pisze Repylek).

Proszę o pomoc !

Nie zlewajcie mojego problemu.