Brak ikon programów w obszarze powiadamiania (tray)

Witam,

problem jest następujący.

Po uruchomieniu Windowsa i zalogowaniu się system nie wyświetla wszystkich ikon w obszarze powiadamiania tzw. tray.

Co za ty idzie nie mam dostępu do uruchomionych programów typu AQQ, Daemon Tools, PeerBlock itd. Dotyczy to również systemowych programów typu regulacja dźwięku czy centrum sieci.

Co ciekawe programy i usługi które mają swoje ikony w “tray’u” są uruchomione (sprawdzałem w procesach), nie wyświetla się tylko ikona.

Sprawę “naprawia” wylogowanie się i ponowne zalogowanie (nie restart). Po ponownym zalogowaniu wszystkie ikony programów pojawiają się.

Wyczyściłem system i rejestr ze śmieci przy pomocy CCleaner’a i Glary Utilities. Powyłączałem niepotrzebne programy w autostarcie (przy pomocy msconfig).

Niestety bez efektu.

Stosowałem program Startup Delayer, aby w jakiś sposób uporządkować kolejność uruchamianych aplikacji, niestety to też nie daje efektu.

Dodam, że w ustawieniach obszaru powiadamiania mam zaznaczoną opcje aby zawsze były pokazywane ikony i powiadomienia.

Może ktoś z Was ma na to jakąś radę.

Pozdrawiam

Problem ten też spotkałem. Pseudo-rozwiązanie w postaci wylogowania się również. Ostatecznym jednak rozwiązaniem, w moim przypadku, okazało się zastosowanie dobrego defragmentatora , wykonującego defragmentację partycji systemowej podczas startu systemu (od czasu do czasu!), a także w czasie bezczynności komputera. Program http://www.dobreprogramy.pl/IObit-Smart … 12941.html u mnie załatwił problem.

Sposób ze Smart Defragiem pomógł w 100%, przynajmniej tak się wydaje. Od kilku dni nie ma tego problemu.

Dotąd używałem Defraggler’a, ale widocznie nie dawał sobie z tym rady.

Dziękuję bardzo.