Brak ikon w pasku szybkiego uruchamiania

Tak,jak w tytule-po wymaganym restarcie kompa związanym z instalacją adaptera Wi-Fi - “zniknęły” ikony z paska szybkiego uruchamiania. Przy czym skróty w folderze •TaskBar• (C:\Users\Ja\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\User Pinned\TaskBar) nadal są. Proszę forumowiczów znających problem o pomoc w przywróceniu w/w. Pozdro :grinning:

Win7 Home Premium+Sp1

Ja mam podobnie. Wykasowałem na próbę jeden skrót z TaskBar, ale tan skrót nie zniknął z QuickLauncha . Musiałem ręcznie stworzyć skróty i metodą drag and drop poprzenosić do QuickLauncha.

Jak nie macie z 20 ikonek to można poprzypinać na nowo, tylko polecam poczyścić bo będziecie nagle mieć np.:

  • Mozilla firefox.lnk
  • Mozilla firefox (2).lnk
  • Mozilla firefox (3).lnk

pierwsze dwa będą nieaktualne (“zagubione”).


Można też spróbować te klika starych skrótów przeciągnąć na pasek i może się przypną ale i znów pewnie będą duplikaty tyle że pewnie z ukrytymi numerami (ale widać je np. w Total Commander lub podobnej aplikacji).


Być może też przywracanie systemu przywróci ikony a @Jack60 sterownik wtedy polecam instalować przy pomocy menadżera urządzeń.


@quantumrush bo to folder znany z XP i nie jest jakoś specjalnie sparowany z TaskBar.


HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\FileAssociation\AddRemoveNames

You can edit the list where necessary if you want to pin a shortcut which contains any of those words.
Feel free to comment on A) why this ‘feature’ is so poorly documented and known by MS forum reps and B) why the ‘feature’ exists at al!!

https://helpdeskgeek.com/windows-7/backup-and-restore-your-pinned-taskbar-items-in-windows-7/