Brak ikonki powiadomień o aktualizacji

Witam,

tak jak w temacie. Kiedyś usunąłem (lub też nie wiem czy usunąłem bo tez wtedy byłem raczej raczkujący) ikonkę ktora powiadamiała mnie o dostepnych aktualizacjach… no i nie wiem kompletnie jak to przywrócic… w Kde sie to pojawia ale ze pracuje na Gnome to tam juz nie…

najnowszy linux ubuntu… proszę o jakąś radę. pozdro

sprawdź czy w sesji gnome masz update-notifier jeśli nie to go dodaj ;-).

Pewnie chodzi o update-manager lub gnome-update-manager??

Sprawdź czy masz zainstalowane :slight_smile:

Pozdrawiam!

Zainstalowane jest to co mowicie i dodatkowo caly czas dołączone jest to notifier… tak wiec to nie tu lezy problem a raczej brak ikonki…

A próbowałeś uruchomić te programy? Jeżeli nie, to sprawdź je, a następnie dodaj jeden z nich do: (menu) -> system -> preferencje -> sesje. W tym okienku dodaj odpowiedni program do programów startowych, albo staw ptaszka na ostatniej zakładce w polu zapamiętywanie sesji i się zaloguj. W moim odczuciu lepiej jednak użyć pierwszej opcji.

Tak sobie teraz myślę i stwierdzam że jeśli ta ikonka ma mi wyskakiwać to musze mieć jakieś aktualizacje dostępne prawda? zatem jak sie pojawią następne aktualizacje to wtedy zadziałam bo teraz nawet jeśli wszystko poustawiam to i tak nie dostane efektu, prawda?? hmm…

prawda. ikonka widoczna jest wtedy gdy są jakieś aktualizacje, nie siedzi sobie bezczynnie w tray’u

Sprawa rozwiązana, pojawiły się aktualizacje… to przeinstalowałem… notifier! Dzięki