Brak ikonki rezerwacji Windows 10 na Windows 8.1

Witam. Nie mam ikonki rezerwacji Windows 10, choć wszystkie aktualizacje są pobrane. Są dwa uruchomione procesy GWXUX. Jest folder GWX w System32, są wszystkie pliki, ale co ciekawe, gdy chcę uruchomić plik index.html, to w oknie przeglądarki wyskakuje komunikat, że nie znaleziono takiego pliku. Uruchomiłem skrypt, który Microsoft udostępnił (ReserveWin10.cmd), kilka minut pochodził, był status “running”, potem zmienił się na “ready”, ale dalej się wykonywał. Potem już go zamknąłem.

Ja już to dziadostwo raz wywaliłem i znowu się pojawiło , wraca jak bumerang.Co do ikonki nie rób z tym nic jak wszystko jest ok w aktualizacjach prędzej czy później się pojawi nic nie musisz kombinować chyba że już coś namieszałeś to się nie pojawi.

A dlaczego miałem coś namieszać?

zerknij sobie czy masz tę Aktualizacje   KB3035583

Mam, sprawdzałem ręcznie obie aktualizacje (przez wiersz poleceń) i wyświetlała się odpowiednia informacja.

Ten typ tak ma pojawiam się i znikam. Przerabiałem to u siebie więc wyluzuj pewnie jutro się pojawi :wink:

Też jestem posiadaczem systemu Windows 8.1 x64. Pod koniec czerwca u mnie też miała taka sytuacja, że ta ikonka znikneła, mimo zainstalowania aktualizacji KB3035583. Za kilka dni na początku lipca ponownie się pojawiła i jak na razie jest cały czas obecna, więc być może i u ciebie ona wróci. Ten typ GWX tak ma.

Jeśli czytaliście poprzednie wpisy o Windows 10 na głównej, to zapewne wiecie że ten system będzie rozdawany w falach. Dokładniej, kiedy nadejdzie fala waszego systemu (rezerwacje nie mają tu nic do rzeczy, to taki pic na wodę), to takowa ikonka pojawi się z informacją że Windows 10 jest już dostępny na twój system, serio tobie robi różnicę to czy ściągniesz 3 GB danych teraz lub za tydzień, w momencie kiedy dostęp będziesz miał tylko w tej późniejszej dacie?

Czytałem o tych falach, ale również czytałem o pobieraniu tzw. preload (jeżeli dobrze pamiętam), że system będzie ściągany w tle, by w odpowiednim momencie na raz nie pobierać 3 GB. Ta aplikacja sprawdza, czy mój laptop spełnia wymagania i udostępnia raport, z którymi aplikacjami może być problem, więc tak - chciałbym się odpowiednio wcześnie z tym zapoznać, zwłaszcza, że mam wolny internet i pobranie na raz 3 GB na pewno będzie kłopotliwe.

Jak nie na raz to na kilka razy, system i tak będzie ściągał pliki instalacyjne kiedy nie będziesz używał komputera. Nie powinieneś zauważyć niczego co by ciebie niepokoiło. Wyjątkiem może być co najwyżej to że twój klucz produktu mógł nie otrzymać pozytywnego wyniku kompatybilności (Microsoft pisał że każdy kwalifikujący się Windows 7/8.1 otrzyma aktualizację). Mimo tego, po premierze będziesz miał możliwość aktualizacji, nie bój żaby.

No ale dlaczego index.html, choć jest tam, gdzie być powinien i pusty nie jest (ma 37 kb), po próbie odpalenia go wyskakuje komunikat, że ten plik nie istnieje?

Jeśli nie wyskakuje ikonka z możliwością rezerwacji, a mamy wszystkie aktualizacje, trzeba uruchomić ReserveWin10.cmd

REG QUERY “HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\AppCompatFlags\UpgradeExperienceIndicators” /v UpgEx | findstr UpgEx

if “%errorlevel%” == “0” GOTO RunGWX

reg add “HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\AppCompatFlags\Appraiser” /v UtcOnetimeSend /t REG_DWORD /d 1 /f

schtasks /run /TN “\Microsoft\Windows\Application Experience\Microsoft Compatibility Appraiser”

:CompatCheckRunning

schtasks /query /TN “\Microsoft\Windows\Application Experience\Microsoft Compatibility Appraiser”

Powershell -Command “Get-ScheduledTask -TaskName ‘Microsoft Compatibility Appraiser’ -TaskPath ‘\Microsoft\Windows\Application Experience’” | Find “Ready”

if NOT “%errorlevel%” == “0” ping localhost >nul &goto :CompatCheckRunning

:RunGWX

schtasks /run /TN “\Microsoft\Windows\Setup\gwx\refreshgwxconfig”

Jeśli nie zadziała przez ~10 minut, jak np u mnie, zamykamy okno, zmieniamy linię

if NOT “%errorlevel%” == “0” ping localhost nul goto :CompatCheckRunning

na

if NOT “%errorlevel%” == “1” ping localhost nul goto :CompatCheckRunning

i w efekcie mamy taki plik:

REG QUERY “HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\AppCompatFlags\UpgradeExperienceIndicators” /v UpgEx | findstr UpgEx

if “%errorlevel%” == “0” GOTO RunGWX

reg add “HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\AppCompatFlags\Appraiser” /v UtcOnetimeSend /t REG_DWORD /d 1 /f

schtasks /run /TN “\Microsoft\Windows\Application Experience\Microsoft Compatibility Appraiser”

:CompatCheckRunning

schtasks /query /TN “\Microsoft\Windows\Application Experience\Microsoft Compatibility Appraiser”

Powershell -Command “Get-ScheduledTask -TaskName ‘Microsoft Compatibility Appraiser’ -TaskPath ‘\Microsoft\Windows\Application Experience’” | Find “Ready”

if NOT “%errorlevel%” == “0” ping localhost nul goto :CompatCheckRunning

:RunGWX

schtasks /run /TN “\Microsoft\Windows\Setup\gwx\refreshgwxconfig”

 

Doświadczalnie na podstawie http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-win_upgrade/i-want-to-reserve-my-free-copy-of-windows-10-but-i/848b5cce-958b-49ae-a132-a999a883265b?auth=1 i komentarzy.

Warto zauwazyć, że w ww linku pierwsza wersja jest dla windowsa EN, oba kody podane przeze mnie są nieco zmodyfikowane(także podane w linku, ale niżej) i działają z każdą wersją językową.

Dzięki, ale niedawno ikonka się pojawiła. Uruchomiłem drugi raz ten skrypt, uruchomiłem komputer ponownie i niedługo potem ikonka się pojawiła.