Brak ikonki w trayu, Realtek HD Audio R2.82

Po zaktualizowaniu Realteka HD Audio z wersji R2.81 do wersji R2.82, zniknęła ikonka w trayu, i w żaden sposób, nie mogę wejść w menu Realteka. Do tej pory miałem R2.81 i ikonka w trayu była. Istnieje jakiś sposób, aby przywrócić ikonkę, bądź nadpisać R2.81 na R2.82? Próbowałem nadpisywać sterownik, ale z automatu poprzednia wersja sterownika, zostaje usuwana.

Masz w folderze instalacyjnym RTHDCPL.exe - Uruchom i powinien sam zostać w trayu. Jak jakiś wpis usunęło, to wyślij skrót na pulpit - nie musi być cały czas uruchomione, tylko wtedy, gdy potrzebujesz.
Ja po każdym uruchomieniu usuwam z autostartu w ccleaner. Człowiek używa raz na długi czas…

Odinstaluj starą wersję. Przeleć kompa np. ccleanerem. Restart.Pobierz Snappy Drivers Installer.Odpal go i zainstaluj Realteka.Restart.U mnie działa za każdym razem.Powodzenia!

1 polubienie

Zdaje się, że nie ma “RTHDCPL.exe|”.


Zadna ikonka z folderu, nie reaguje.
Zrobię tak, jak pisze @tdream zobaczymy, jakie efekty będą.

Napisz czy poskutkowało :slight_smile:

Czy to normalne, że Snappy wykrywa 47 aktualizacji, o łącznej wadze ponad 14GB? :smiley: Wersję Lite pobrałem.

To są wszystkie dostępne sterowniki.Także jest to możliwe.Ciebie interesują tylko te które są odpowiednie do Twojego kompa.

A tam snappy.
Wchodzi się na stronę realteka, zaznacza accept, i dalej. Potem drugi od góry jest R2.82 x64.
http://www.realtek.com/downloads/downloadsCheck.aspx?Langid=1&PNid=14&PFid=24&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false
Z innych stron nie pobieraj.

@tdream pobrałem i zainstalowałem Realtek. Po uruchomieniu kompa, ikonka w trayu pokazała się. Jak teraz mam sprawdzić, czy to rzeczywiście wersja R2.82?
Wersja sterownika audio, to 6.0.1.8328.

W menadżerze dźwięku Realteka wchodzisz w zakładkę “informacje” tam powinna widnieć wersja sterownika o numerze 6.0.1 8323.

6.0.1.8328 mam. Więc jest to najnowsza wersja sterownika?

Tak. Dokładnie!

W takim razie, dzięki bardzo za pomoc. Ikonka w trayu, pojawia się.

Nie ma za co! Pozdrawiam!

Hej a deinstalacje robić przed instalacją, bo ta wymuszona przez nowszy instalator u mnie nic nie dała.

A problem pojawił się po odświeżeniu Windows 10 z zachowaniem plików (i najwidoczniej sterowników), i już był realtek tyle że nie startował w trayu.

A masz zaptaszkowane “wyświetl ikonę w obszarze powiadomień”?

Nie mam go na liście jak i próby uruchamiania exe z katalogu realtek nie włączają go (a kiedyś takie poklikanie pomogło na laptopie).

Masz to zaznaczyć bezpośrednio w menadżerze realteka. Masz go w panelu sterowania.Przynajmniej powinieneś.

Się nie dodał:

Zrób tak jak w poradzie dla Pawła A.Musi zatrybić.

1 polubienie