Brak ikony głośności koło zegara w windows xp

Witam wszystkich. Mam pewien problem w kompie mamy. Ma laptopa z windowsem xp i po instalacji którejś z poprawek od m$ lub przy instalacji AVG Anti-Virus Free zniknął głośniczek koło zegara, ale jak go włączę w ustawieniach głośności to jest ale po ponownym uruchomieniu kompa znów go nie ma. O ile to dla mnie nie jest problem to ona nie chce się przestawić na regulację w panelu sterowania.

Macie jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu.

Jaka masz karte dzwiekową i czy zainstalowales najnowsze sterowniki??

Karta to Realtek High Dafinition Audio (kodek audio ALC660). Stery najnowsze.

Ikonę od realteka ja włączę to jest ale ona wolała by tą od windowsa

W niektorych kartach dzwiekowych nie wiem jak w tej wlacza sie wlasnie w realteku ta ikone takze sprobuj ikone od realteka ppm i w ustawieniach pogrzeb lub cos takiego

A w Panelu Sterowania jak ustawisz??

Wchodzisz w Panel Sterowania --> Dzwieki i urzadzenia audio --> zaznaczasz opcje umiesc ikone glosnosci w na pasku zadan --> zastosuj i ok

Tak tylko jak już wcześniej napisałem włączam ja w ustawieniach “Dźwięki i urządzenia audio” bo chodzi mi o tą czarną ikonę od windows ( to znaczy mam to zaznaczone i muszę odznaczyć dać zastosuj i później zaznaczyć kliknąć zastosuj i wtedy się pojawia).

A ta ikona nie jest przypadkiem ukryta zaznaczona nieaktywna ikona??(Na tym rozwijanym pasku)

Sprobuj tez zainstalowac na nowo sterowniki

Niestety nie mama włączonego ukrywania nieaktywnych ikon a ponowna instalacja sterowników nic nie dała.A szkoda bo pewnie będzie mama się musiała przyzwyczaić do takiego stanu rzeczy.