Brak ikony Kosza na pulpicie

Witam,

na pulpicie zniknęły mi ikony Komputer i Kosz. Próbowałem robić metodą ustawienia ikon pulpitu (odchaczanie, fajkowanie opcji), lecz nie przynosi to żadnych skutków. W ukrytych plikach i folderach też nie mam tych ikon na pulpicie. Czy istnieje może jakiś inny sposób na przywrócenie tego?

Cześć. Nie napisałeś jaki system.

PPM na pulpit, personalizacja, zmień ikony na pulpicie.

Win7 x64, myślałem, że w tym dziale będzie wiadomo :slight_smile:

Akurat ten sposób co podałeś, to jak napisałem, niestety nie działa

Znalazłam dwa sposoby, nie wiem, czy którykolwiek z nich u Ciebie zadziała.

 

 

Usuń plik Icon Cache i zrestartuj komputer. Dysk C>Użytkownicy>Twój folder>App.Data>Lokal. Przed tym należy włączyć pokazywanie ukrytych plików i folderów

Narzędzia>Opcje folderów>Widok zaznacz pokazywanie ukrytych plików i folderów.

Niestety żadnen z podanych przez Was sposóbów nie działa, ale dziękuję za chęci. Zauważyłem też, że będąc na pulpicie i jadąc po ekranie przy wciśnietym LPM nie ma tego “charakterystyznego obramowania”, nie wiem czy to też może mieć jakiś związek z brakiem ikon.

Jakby ktoś jeszcze wiedział jak można zaradzic problemowi byłbym wdzięczny za każdą wskazówkę :slight_smile:

 

Edit:

Udało się problem rozwiązać. Ikony pulpitu był ukryte. PPM na pulpicie>Widok>Pokaż ikony pulpitu

Z reguły wyłączam ikony pulpitu gdy korzystam z nakładek np. rainmeter (mogłeś dopisać że wszystkie ikony zniknęły).

 

Niestety tylko te 2 ikony miałem na pulpicie (tak, wiem, że to dziwnie wygląda) :wink: