Brak ikony "Moje dokumenty" w oknie "Mój komp

Witam!

Mam problem, gdyż nagle zniknęła mi ikona “Moje dokumenty” w oknie “Mój komputer”.

Wygląda to tak:

mojedokumenty1ch.th.jpg

Sam folder wraz z podfolderami w C:\Documents and Settings\nazwa_użytkownika\Moje dokumenty znajduje się i wszystkie pliki są. Nic nie zginęło z plików.

Nie mam tylko ikony “Moje dokumenty” w oknie “Mój komputer”.

Czytałem poprzednie wypowiedzi, szukałem na google ale nic niestety nie znalazłem.

Wirusów raczej nie mam; program antywirusowy nic nie wykrywa, podobnie skanery on-line, jak również Ad-Aware, Spybot i Ewido.

Proszę o pomoc i pozdrawiam!

Zakładałeś mowe konto użytkownika na tym komputerze?

Poczytaj: TO oraz TO

Odziwo miałem podobny problem ale nie zawracałem sobie głowy.

Jednak instalowałem teraz IE 7 beta 2 i okazało się ze folder wrócił, więc spróbuj naprawić expolorera:

Skopiuj zapasowego explorer.exe z :

Wczesniej wykonaj następujące czynności:

Mój komputer-Narzędzia-Opcje folderów-Widok-Pokaż ukryte pliki i foldery- Zaznacz

oraz:

Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego - Odznacz

Następnie wykonujesz restart komputera.

Pózniej z włozoną płytą XP:

Start - Uruchom - sfc /scannow i kliknij Enter.

sdar => nie zakładałem żadnych nowych kont; czytałem te wątki wskazane przez Ciebie, ale niestety nie rozwiązują one mojego problemu.

El Presidento => sprawdziłem metodę podaną przez Ciebie i również bez żadnych efektów. Wszystkie chronione pliki systemu Windows są Ok.

To to moje.

Nie wiem jak przywrócić ten folder ale wiem dlaczego go wtedy straciłem.

Moje konto to administrator i są jeszcze dwa konta z ograniczeniami.

Właśnie te dwa konta na moment zrobiłem także administracyjne i po zalogowaniu na tych kontach zapuściłem RegCleaner i CCleaner z czyszczeniem “Problemy”.

Po ponownej zmianie kont na ograniczone stało się to co się stało czyli zniknął folder Moje Dokumenty.

Wermatin => nie bawiłem się kontami użytkowników. Mam konto Administartora i konto Gościa, które mam wyłączone od początku instalacji systemu. Zawsze się loguję jako administrator.

Po którymś z koleji restarcie ikona “Moje dokumenty” w oknie “Mój komputer” zmieniła właściwości z C:\Documents and Settings\nazwa_użytkownika\Moje dokumenty na C:\Documents and Settings\LocalService a po kolejnym restarcie zniknęła całkowicie.

Zmien w rejestrze sciezki:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Shell Folders

Personal=C:\Documents and Settings\Nazwa usera\Moje dokumenty

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders

Personal=%USERPROFILE%\Moje dokumenty

Przeloguj

Dokładnie takie wpisy mam w rejestrze.

czasami nie aktualizowałeś system :?:

Prawdopodobnie to poprawka Microsoftu spowodowała tem problem.

http://www.arcabit.pl/infobase.html?sho … on&&id=611

możliwe, że instalowałem jakieś poprawki, ale nie wiem, czy wtedy zaczął się ten problem :frowning:

nie mogę znaleźć na stronie Microsoftu nic na temat tego problemu :frowning:

żeby było wiadomo że poprawki nie szkadzą temu zachowaniu, sprawdź jakie masz zainstalowane poprawki następnie sprawdź ich zastosowanie na stroniach Microsoftu :wink:

Dzięki wszystkim za pomoc :slight_smile:

Najprawdopodobniej to właśnie poprawka Microsoftu spowodowała tą sytuację.

Problem był w rejestrze. W dwóch kluczach:

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\MyComputer\NameSpace\

DelegateFolders{59031a47-3f72-44a7-89c5-5595fe6b30ee}]

@=""

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\DocFolderPaths]

Nie miałem wpisanych żadnych wartości w w/w kluczach. Nie wiem, jak to się stało, że nagle zniknęły wartości tych kluczy w rejestrze.

W każdym razie wszystko jest Ok.

screenhunter0181gg.th.jpg

Dziękuję jeszcze raz wszystkim i pozdrawiam :piwo: