Brak ikony sieci = system się nie wyłącza

Witam,

Vista Premium 32b pl BOX + wszystkie poprawki.

w ok. 50% przypadków wszystko działa normalnie.

pozostałe 50% uruchomień: nie pojawia się ikona sieci w zasobniku i to już 100% znak, że system się nie wyłączy - a dokładnie, po wydaniu polecenia zamknij system, komp zatrzymuje się na ekranie TRWA WYLOGOWYWANIE, gdzie od początku nie kręci się kółko z lewej strony napisu - w tym stanie komp trwa “wiecznie” - sprawdziłem ze trzy razy, został w tym stanie na noc i rano było to samo.

W takim “wadliwym” przypadku sieć (internet przez LAN) działa bez żadnych problemów, natomiast nie uruchamiają się żadne applety dotyczące sieci lub połączeń sieciowych.

Karta sieciowa (GB) działa od pół roku, dotychczas z XP i linuksami bez żadnych problemów.

Czy ma ktoś pomysł, co się dzieje?? :frowning: :frowning: :frowning:

To działo się od początku?

Robiłeś przywracanie systemu?

Grzebałeś coś w usługach?

Spróbuj może przeczyścić rejestr CCleanerem, no i sprawdź w Windows Defenderze, czy coś się włącza razem z systemem.

nie jestem pewien jak było z wyłączaniem, ale w zasadzie od samego początku był problem z ikoną sieci, nawet dłuższy czas myślałem, że tej sieci nie ma. Ale wtedy to było zazwyczaj tak, że po boot-cie była koło zegarka ikona sieci, ale przekreślona, i po jakichś 4 minutach nagle się “odkreślała”.

Dziwnie brzmi, to co napisałem powyżej, ale tak to właśnie wygląda.

przywracania systemu nie robiłem, bo nie iało by to chyba sensu. Z braku czasu instalacja visty wyglądała u mnie tak, że jak już w końcu usiadłem do kompa i wyjąłem płytkę visty z pudełka, to od razu zarwałem noc i hurtem instalowałem komplet poprawek, wszystkie stery i cały soft jakiego używam. wszystko w zasadzie zza jednym razem, w miarę możliwości bez restartów itp.

usługi?..

no, trochę grzebałem, ale o ile pamiętam, to dopiero jak się zorientowałem jakie mam problemy. A co robiłem? hmm… w ramach optymalizacji i przyspieszania, na podstawie porad z któregoś z portali parę powyłączałem… ael oczywiście nie pamiętam jakie…

dziwne to, bo po pierwsze sieć (internet) działa zawsze, a z kolei cay problem z zamykaniem występuje bardzo nieregulaenie - tak mi się przynajmniej wydaje. czasami jest wszystko ok, a czasem, jak juz opisywałem.

ccleaner użyłem przed chwilą, wcześniej ashampoo winoptimizer 4 i tuneup utilities 2007.

czy te moje odpowiedzi coś wyjaśniają??

Coś tak :slight_smile:

Czy sterowniki do karty sieciowej są “windowsowe” czy też producenta Twojej karty sieciowej?

Najlepiej podaj nazwę tej twojej sieciówki.

witam,

Karta sieciowa Realtek RTL8169/8110 Family PCI Gigabit Ethernet NIC (NDIS 6.0).

sterownik jest windowsowy z 21-06-2006

Zainstaluj te sterowniki od producenta (powinieneś mieć dołączone, w przeciwnym razie pozostaje Google).

dołączone co prawda nie były, ale … Google Twoim przyjacielem… :smiley: .

od zainstalowania najnowszej wesji Via 4-in-1 i zasugerowanych sterów do karty sieciowej się uspokoiło! !!

jak na razie, czyli ze 3 dni, ani jednej powtórki problemów z wyłączaniem.

Aż wstyd się przyznać :oops: - siedzę w komputerach chyba już 20 lat i taki podstawowy błąd - niezainstalowane sterowniki od producenta.

ech, życie, sie człowiek uczy i uczy i …

pozdrawiam i dzięki za podpowiedź chaker.zbw