Brak innych w sieci

Witam,

Należę do osiedlowej sieci, do której podłączonych jest kilkadziesiąt komputerów. Gdy wchodzę w Moje miejsce sieciowe -> Cała sieć -> Microsoft Windows Network to zamiast kilku grup roboczych wyświetla się tylko jedna, w której na dodatek jestem sam. Grupa robocza jest ta sama co np. sąsiada i mu działa normalnie a mi nie. Czasami nawet zdarza się tak, że i mnie nie ma. Poprostu puste okno.

Kupiłem router D-Linka DI 524 podłączyłem tego kompa oraz laptopa przez wifi i jego również nigdzie nie ma.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

jeśli “leci” do Ciebie do domu skrętka i podłączyłeś ją do portu WAN na routerze to nie zobaczysz otoczenia sieciowego - "ponieważ to wynika z

zasady działania routera, protokołu TCP/IP i mechanizmu NAT".

możesz zastosować się jeszcze coś takiego:

http://banita.pl/konf/smbprzegwinxp.html

dokładnie chodzi mi o otworzenie portów tak jak napisane jest w tym linku.

potem zastaje Ci oprogramowanie:

http://www.shareware-promotion.org/netw … ,3841.html

wpiszesz tam zakres Z i DO i gwarantuje, że będziesz mógł przeglądać udostępnione zasoby.

Nie znam dokładnie szczegułów co i jak jest u Ciebie w sieci, ale miałem podobny problem u siebie i tak sobie poradziłem

Krzysiek_tk1

Poczytaj - Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Na Forum używamy polskich znaków.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu.

W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku icon_edit.gif

Zignorowanie prośby będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Hm… Firewalla mam tylko od routera, ale jak tam odblokować porty to nie mam pojęcia. Router to D Link DI-524.

I skąd wiząć ten zakres IP ?

Spróbuj tak:

Zaznacz Enable, daj nazwe, zaznacz Allow.

Teraz do setna :slight_smile:

Source: LAN, pula adresów nadanych przez ruter x.x.x.2 do x.x.x.254

Dest.:WAN, pula IP z której korzysta Twój ISP więc jest to Twoje IP od Admina z tym, że w start wpisujesz z końcówką .1 (x.x.x.1) lub .2 (x.x.x.2), a w end .254 (x.x.x.254) oraz porty 135-139.

Oba zakresy adresów IP mogą być mniejsze, wedle uznania. Ja podałem maksymalne dla danej sieci/podsieci.

Osobiście nie testowałem, a odwołuje się do swojego doświadczenia i emulatora :slight_smile:

Aaa, bym zapomniał.

Treraz jest odblokowany ruch do wszystkich PC za ruterem. Pozostaje odblokować ruch w drugą stronę. Wystarczy, że pozamieniasz dane w source z tymi w destination oraz zamienisz w interface odpowiednio LAN na WAN i vice versa w drugim.