Brak! Internetu co może być?

Cześć! Problem jest taki że nie mam internetu

Modem: Livebox 2.0

System Operacyjny(na laptopie): Debian (taki był już wgrany) !!

Zabezpieczenia: WPA/WPA2

Karta Sieciowa: Jakiś realtek

Ale na liveboxsie pali się dioda przy Wi-Fi :-x

Co może być?

 

 

 

Ale w czym problem? Odrzuca klucz, przyjmuje ale nie łączy? Z treści domyślam się, że chcesz łączyć się przez Wi-Fi? Musisz się bardziej określić i pewnie przyda się szersza informacja o laptopie czy karcie “jakiś realtek” :wink:

Nie wykrywa mojej sieci wifi

Procesor: Core i3-380M

Ram :4 GB

Dysk Intel SSD 128 GB

System Debian 7 interfejs Graficzny XFCE

:? Ale poco instalować taki system ??? :?

No to skoro ci nie działa wifi i nie możesz zainstalować niektórych programów (bo pewnie są tylko na winde lol :stuck_out_tongue: ) to po co się męczysz? Kup Windows 7/8 i po krzyku.

EDIT

Podaj nazwę laptopa.

Możesz próbować wgrać ubuntu w najnowszej wersji 14.04, jest bardziej przyjazne od debiana i wifi powinno na nim działać bez kłopotów. Oczywiście po połączeniu się z siecią i wpisaniu hasła jeśli jest potrzebne.

Co do programów to jak wyżej, programy na windowsa a linuksa to całkiem co innego, możesz wgrać wine i wgrywać te przeznaczone na winde, ale nie zawsze to działa jak trzeba.

Nie można na czas dociągnięcia softu/sterowników podłączyć się kablem?

Debian to dystrybucja, która w założeniu ma być wolna, więc z jądra Linux usunięto niewolne sterowniki, co sprawia, że dużo sprzętu, głównie takiego jak karty WiFi, poprostu nie działają, to samo było u mnie i wymagało dociągniecia z repozytorium niewolnego sterowników do urządzenia. Podłącz się kablem i pobierz odpowiednie sterowniki, albo przejdź na Ubuntu, tam nie ma z tym problemów.