Brak internetu i komunikat konflikt adresów IP

Hej!

Często załącza mi się taki komunikat: konflikt adresów IP w sieci.

Nie działa wtedy internet i nie wiem co mam zrobić aby to naprawić???

Proszę o pomoc!!

W jaki sposób łączysz się z Internetem?

  • Internet Radiowy,

  • sieć osiedlowa,

  • Neostrada,

  • masz router czy modem?

  • jeśli masz router, to ile masz do niego podpiętych komputerów (zarówno przez kabel, jak i WiFi)?

oysia , zgodnie z regulaminem, który zaakceptowałeś/aś podczas rejestracji, proszę dokonać zmiany tytułu na taki, który wstępnie opisze problem, w przeciwnym razie temat wyląduje w koszu.

Mam internet z telewizji kablowej.

Mam i modem i router, ale z mój laptop korzysta z modemu i internetu z kabla, tak jak drugi komputer w domu ale mamy tez tableta, który korzysta w wifi.

Dzięki :slight_smile:

Kompletnie nic nie rozumiem z tego co napisałeś. Możesz napisać dokładnie w jaki sposób wszystko jest podłączone? Piszesz, że masz modem i router, czy modem jest podłączony do routera? Jaki masz model routera? Precyzja = szybka pomoc.

Pozdrawiam!

Myślałem, że przesadziłem z kawą i dlatego nie kontaktuję i nie ogarniam, co autorka wątku chciała nam przekazać, ale to chyba jednak nie wina kawy, ale wina autorki tekstu skoro nie tylko ja nie ogarnąłem jej wypowiedzi.

Potwierdzić mogę fakt:

precyzyjne pytanie = precyzyjna odpowiedź.

A co tu nie jasnego 2 komputery w sieci (lub urządzenia) mają ten sam numer ip,jeśli np jesteś już podłaczony i wszystko działa a w pewnej chwili pojawia ci się ten komunikat to znaczy że ktoś włączył kompa (lub urządzenie ) w tej samej sieci z ip który ma np przypisany na sztywno albo ma przydzielane i jes taki jak twój .

Notuj jaki masz ip jak zerwie zmien swoje ip na inne ręcznie jeśli masz wpisane na sztywno albo przez wyłącz/włącz kartę w panelu ster.(wł/wył w wypadku gdy nie masz wpisane na stałe) odpal jakiś skaner sieci i zobacz czy jest coś/ktoś z twoim poprzednim ip.

Włącz na ruterze DHCP i we właściwościach sieci na każdym kompie ustaw aby adres IP pobierało automatycznie. Powinien problem zniknąć