Brak internetu i komunikat konflikt adresów IP

Witam. mam podobny problem. zacznę od początku. net z kablówki modem motorola model SB5101E założyłem ruter belkin F5D7234-4 v3 przesył przez wi-fi trzy miesiące działały dwa laptopy i notebook oraz htc a teraz jak ma połączenie laptop nr1 i uruchomię drugi to w pierwszym odłącza sieć i tak samo działa jak włączę wi fi w htc to wyłącza sieć w drugim. czasem podczas próby naprawy pojawia się komunikat konfliktu IP w kompach DHCP ustawione na automatycznie pobierz adres działało i się z…bało

Sprawdź czy masz włączone DHCP na routerze. Możesz też na stałe przypisać adresy TCP/IP w lapkach lub dodać ich adresy MAC na routerze.

nie ponieważ nie połączy mnie ze stroną 192.168.2.1 a z niej można skonfigurować router może wiesz jak to zrobić i z jakiej przeglądarki.

Ustaw na laptopie IP np: 192.168.2.20 i maskę 255.255.255.0 i tak spróbuj wejść na router najlepiej przez kabel.

Jak to nie pomoże to widocznie masz zmieniony IP routera. Wtedy zostaje Ci w zasadzie reset routera i na nowo ustawienie parametrów połączenia - dziurkę do resetu masz na bocznej ściance.

Przeglądarka w zasadzie każda się nada - choć kiedyś zdarzyło mi się, że tylko z IE mogłem do rotera się dostać.

Tu masz manuale z konfiguracją: http://www.belkin.com/uk/support/articl … 386&scid=0

a próbowałeś wejść przez systemowego explolera firefox coś za dużo rzeczy ostatnio blokuje.