Brak internetu: Modem ZTE ZXV10 W300


(jbrzemyslaw) #1

Witam,niedawno zakupiłem modem Zte wxv10 w300 ale nie mam pojęcia jak go skonfigurować z internetem od multimedii,jak mam to zrobić ? Próbowałem już chyba wszystkiego a internetu jak nie było tak nie ma.Posiadam internet po kablu telefonicznym .


(Longhorn2009) #2

Jeśli to modem TP to musisz wgrać czyste oprogramowanie ZTE, inaczej nie uda się wpisać loginu bez końcówki @Neostrada.pl. Sama konfiguracja już jest banalna, wpisujesz vpi, vci właściwe dla multimedia, swój login i hasło i powinien zadziałać Internet.


(jbrzemyslaw) #3

A gdzie mogę znaleźć login i hasło i jak to wgrać ?


(Longhorn2009) #4

Login i hasło znajdziesz w dokumentach, które dostałeś po podpisaniu pierwszej umowy.
Firmware wgrywasz jak każde inne, z poziomu panelu administracyjnego http://chomikuj.pl/terminataor1/Galeria/ZXV10+W300 Po instalacji musisz przywrócić ustawienia fabryczne.


(jbrzemyslaw) #5

Dzięki za pomoc :slight_smile:


(jbrzemyslaw) #6

Zrobiłem to wszystko ale nadal nie mam internetu.

Wpisałem swój login i hasło z umowy i nic,nic nie wpisywałem w polu nazwa usługi.


(Longhorn2009) #7

Brak synchronizacji z linią telefoniczną, w momencie robienia screena miałeś podłączony Internet do portu rj-11? Login i hasło puste, chyba że tylko na potrzeby screena.


(jbrzemyslaw) #8

W momencie robienia screena login i hasło wymazałem a internet miałem podłączony do gniazda adsl


(Longhorn2009) #9

Jakiego modemu używałeś dotychczas? Ustawienia wyglądają poprawnie.


(jbrzemyslaw) #10

Modemu od multimedii

nie mam pojęcia jaka to nazwa modelu na modemie nigdzie nie ma tego napisane.Tak w ogóle to co wpiszę w nazwę usługi ma znaczenie ?


(Longhorn2009) #11

Jeśli po przełożeniu kabla telefonicznego z ZTE ponownie do modemu multimedii jest Internet to podejrzewalbym popsuty modem ADSL w ZTE. Jesteś pewien że jest 100 procent sprawny?
Nazwa jest bez znaczenia, to informacja tylko dla Ciebie.


(jbrzemyslaw) #12

Jestem pewny,kilka dni temu zamówiłem nowy


(jbrzemyslaw) #13


(Longhorn2009) #14

ZTE ma możliwości diagnostyki połączenia, najpewniej na ostatniej z zakładek. Możesz tam zaglądnąć i sprawdzić wyniki testów połączenia. Jeśli nie będzie oznak żadnego połączenia to tylko test pod inną linią telefoniczną Cię zapewni czy jest sprawny czy nie. Nawet bez wpisanego loginu i hasła powinien bowiem złapać synchronizację z centralą.
Ewentualnie możesz jeszcze sprawdzić czy ZTE ma możliwość zmiany adresu MAC. Wtedy podajesz adres poprzedniego modemu, który pokazujesz. Będzie podany na spodzie urządzenia lub po wpisaniu ipconfig /all na komputerze. Chodzi o adres fizyczny w formie szesnatkowej.


(jbrzemyslaw) #15

Działa,ogromne dzięki za pomoc :smile: