Brak internetu na innych, gdy laptop blisko routera

Mam u znajomego dziwny problem z routerem TP-Link W8901G. W domu korzysta się z 3 laptopów. Gdy jakiś laptop znajduje się blisko routera to w tym momencie niema internetu na innych laptopach, a jeżeli już jest to bardzo słaby Co może być tego powodem? Jak rozwiązać taki problem? Osoba korzysta z Neostrady 1Mb

Witam

Mam podobny problem z tym samym routerem.

Mozesz podac jakie masz systemy operacyjne ?? I jak ktory wlaczasz komputer to internet zanika ??

ja mam xp i viste. i jesli vista chodzi sama to wszystko dziala. a gdy tylko wlacze xp to na viscie net przerywa i rwie.

Pozdrawiam

A spróbuj zmienić kanał na którym działa WiFi, może sygnał nakłada się z innym routerem w pobliżu??

Też mam routera od TP-Linka i takich problemów nie mam :stuck_out_tongue:

I jeszcze jedno pytanie czy dzieje się tak przy każdym laptopie czy tylko przy jednym konkretnym??

Zmienialem sygnał i dalej to samo.

Dzieje sie to na kazdym laptopie. Zawsze na tym co jest xp działa a na pozostałych jak xp jest wlaczony net szaleje.

Jak tylko wyłacze xp to net na pozostałych sie uspokaja i trzyma polaczenie bardzo dobrze.

U mnie jest tak samo jak u szymona, xp stoi blisko routera a inne laptopy dalej.

Tak, ale chodziło mi o to, czy jak postawicie lapka bez xp przy routerze, to na pozostałych komputerach net też przerywa??

W laptopie znajdującym obok routera jest Windows 7, na innych Vista.

Może zakupić jakieś inne urządzenie w miarę tanie, aby dołączyć do routera? Co polecacie?

Niestety jest to samo.

Zauwazyłem jeszcze ze najgorzej jest wieczorami. Polaczenie z routerem jest ale nie ma internetu.

Jak odłacze od internetu lapa z xp wszystko wraca do normy…

Dzisiaj testuje i jednak jak podejde blizej do routera z lapem to net dziala. Czyli co antena do kitu nie wyrabia juz przy 2 lapach ??

Podłączałem kiedyś tego routera, ale nie zauważyłem takiej sytuacji.

Jeśli przy routerze jest laptop z innym windowsem niż XP, a na pozostałych także nie ma internetu (UWAGA - nie włączać wtedy tego z XP), to wina sprzętu - choć sam miałem do czynienia z wieloma rożnymi modelami TP-Linka i takiego problemu nie miałem - od biedy czasami się zacinają, wtedy trzeba prostu je zrestartować.

Jeśli w powyższym przypadku necik działa, to wina tego lapka z windowsem XP.

Sprawdź wtedy ustawienia połączenia w laptopie, może one wywołują konflikt?? Jeśli w routerze nie ustawiałeś na sztywno IP dla poszczególnych kompów, to w XP najlepiej mieć ustawienia w opcji auto :slight_smile:

Na xp mam ustawiania na auto.

Jesli xp jest wyłaczony to internet na pozostałych działa nawet w drugim pokoju i nie musze byc przy routerze.

Jesli xp jest właczony to przerywa mi internet w drugim pokoju ale jak podejde z lapem blizej routera to internet działa.

Dziwna sytuacja.

A i nie wiem czy to wazne ale w stanie polaczenia sieci bezprzewodowej szybkosc skacze mi od 6Mb\s do 54Mb\s.

Sos15 ale przy włączonym laptopie z XP na pozostałych komputerach rozumiem, że po prostu przerywa Ci sygnał? Tzn. nie łapie sieci, albo jest jest jedna kreska??

Jeśli tak, to jakiś dziwnym trafem WiFi w lapku powoduje zakłócenia. Nie grzebałeś w ustawieniach karty WiFi?? Może masz ustawioną za dużą moc, ale to i tak dziwne :slight_smile:

A jeśli zasięg masz okej (3-4 kreski) i brak internetu, to wina ustawień sieci

Tak własnie jest.

Na kompie z xp nic nie bylo grzebane bo system byl postawiony czysty i standardowe sterowniki takie jak na stronie.

Dokkładnie jak sygnał spada do 1 kreski net zanika i po chwili znowu 3-4 kreski i jest okej… jak podejde blizej do routera to trzyma mi sygnal.

Jak dostane linksysa wrt54gl to podlacze go pod tplinka i poszcze przez niego wifi i wtedy zobaczymy czy to wina ktoregos z lapow czy moze wifi w tplinku jest do :x

W sumie dwie osoby zgłaszają tu ten problem, ale z ciekawości u kumpla sprawdziłem laptop z XP przy routerze jest, a nie ma problemu z netem w całym domu. Ale mimo wszystko daj znać, sam jestem ciekaw

Witam ponownie

Linksys wrt54gl podłaczony do tplinka i wszystko działa bezproblemowo.

Czyli cos jest z wfi tplinka ?? Jakies pomysly o co moze chodzic ?? Moze wieksza antene do tplinka ??

Pzodrawiam