Brak internetu na komputerze z Windows7 przez router

Witam,

Posiadam w domu ruter który dzieli internet na komp i inne urządzenia po WiFi i jednego kompa który uzyskuje połączenie z rutera po kablu, ten o to komputer ma system Windows7. Problem polega nA tym że po podłączeniu kabla pojawia się SIEĆ NIEZIDETYFIKOWANA i oczywiście internetu nie ma.

Po wpisaniu w adres przeglądarki “adresu” rutera 192.168.2.1 pojawia się menu rutera gdzie wszystko jest dobrze ustawione.

Dodatkowo po podłączeniu jakiegokolwiek innego komputera z systemem XP przez kablem internet jest, nie ma go tylko na kompie z WINDOWS7. Przed awarią dostawcy internetu wszytko było ok, miałem internet na wszytkich kompach.

Dodane 22.12.2009 (Wt) 10:26

Dodatkowo problem polega na tym że drugi raz połączenie na windows siedem zaczęło działać samo bez żadnych zmain, czyli pobiera IP automatycznie, niestety nie wiem czemu zawsze na początku nie działa a po pewnym czasie i XXX próbie klikania we właściwości zaczyna działać. Ratujcie panowie bo sił mi do tego brakuje #-o

Na komputerze z Windows 7 wyłącz IP V.6 w ustawieniach karty sieciowej a włącz IP V.4 i ustaw automatyczne przydzielanie IP . Potwierdź klikając OK .

W razie jakich kolwiek problemów pisz na gg. 6669185

Faktycznie kolego :smiley: po wyłączeniu ip6 a zostawieniu 4, działa od razu.

Dzięki