Brak internetu na komputerze

Witam! Mam problem ponieważ uruchomiłem mojego PCta i podłączyłem internet z kabla i okazało się ,komputer łączy się z siecią ,ale internetu nie ma.Na laptopie gdy podłącze internet tak samo wszystko działa ,a na stacjonarnym - nie.Na komputerach nie znam się jakoś wyjątkowo dobrze ,ale podstawy ogarniam.Powiem też ,że internet idzie przez modem który działa też jako router (ustrojstwo z UPC) i chciał bym mieć internet na PC z kabla i na laptopie przez Wi-Fi.Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Czym objawia się to nie działanie internetu? Masz komunikat ograniczone połączenie? Dostajesz z routera IP? Co to za modem/router?

Nic się nie dzieje po podłączeniu kabla sieciowego do komputera.Myślałem ze komputer łączy się z modemem a potem nie ma internetu ,ale dziś zauważyłem ,że nic się nie dzieje (tylko ta lampka z tyłu świeci).Pisze mi tylko ze niby połączono z jakąś siecią (od razu po włączeniu kompa to się dzieje i to tak jak by samo z siebie nawet jak nie ma podłączonego kabla sieciowego).Na modemie pisze Technicolor (UPC) a co do adresu IP z routera to nie wiem jak to sprawdzić.