Brak internetu na komuterze stacjonarnym (po wifi jest)

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum dobreprogramy.

Niestety 1 post będzie problematyczny. :?

Posiadam ruter edimax BR-6225n z najnowszym oprogramowaniem 1.19.

Nie mam problemu z internetem udostępnianym przez wifi:

Czyli zarówno laptop na XP jak i na win8 oraz telefon na androidze działa bez problemu (internet jest) to samo dotyczy konsoli.

Niedawno postanowiłem kupić komputer stacjonarny. Chodziło tylko o monitor w HD gdyż uprawiam MX i nagrywam filmy w hd.

No i spotkałem się z problemem.

Komputer używany polisingowy ma WIN7 64bit (ultimate) podłączony “po kablu” do rutera. Wszytko było ok. Po ściągnięciu jakiejś aktualizacji i wyłączeniu komp nie mam internetu.

Laptopy podłączane do “kable mają internet” a stacjonarny nie. W pasku przy godzinie mam żółty trójkąt z wykrzyknikiem.

Jako że i tak chodził mi po głowie format maszyny żeby była “po mojemu” przystąpiłem do pracy.

Internet po instalacji był i znów kilka wyłączeń i okazuje się że nie mam www.

Panowie w was nadzieja :slight_smile: godzinę “wujek google” był męczony ale nic to nie dało, internetu jak nie ma tak nie było.

___

w trybie awaryjnym z obsługą sieci jest internet :shock:

Spróbuj tak:

Menu Start-> w polu wyszukiwania wpisz: cmd i wybierz -> i teraz wpisz 3 komendy po każdej enter:

ipconfig /release

ipconfig /flushdns

ipconfig /renew

Może była jakaś aktualizacja sterownika karty sieciowej? Jeśli tak to przywróć starą wersję.

Gdy wystąpi problem, uruchom wiersz poleceń i pokaż wyniki poniższych poleceń :arrow: kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

ipconfig /all

netsh int ip show config

route print

netsh dump > netsh.txt

Polecenie netsh dump zostanie zapisane do pliku tekstowego w katalogu użytkownika, na którym będziesz zalogowany, skopiuj i wklej zawartość tego pliku.