Brak Internetu na Laptopie z Vistą! (Livebox)

Od 4 tygodni nie mogę podłączyć internetu do laptopa na którym mam Vistę.

Robiłem to co trzeba:

  • mam dobrze zaintalwoany Livebox ( działa internet na jednym laptopie z xp i zwykłym PC)

  • wchodzę w ustawienia Liveboxa ( przez komputer PC w przeglądarce wpisuje 192.68.1.1. itd )

  • wchodze w ustawienia sieci bezprzewodowej

  • dodaje adres MAC odczytany z Laptopa z Vista do listy komputerów ktorym pozwalam na łączenie się z Liveboxem ( a nawet 2 adresy STA i PAN)

  • zapisuje tą konfigurację

  • restartuje liveboxa

  • probóoje się podłaczyć przez laptopa z vistą ( wciskam przyscik REG na Liveoxie ale nie mogę, co robie zle?

Porsze o porady

Hej,

Czy system pyta o klucz WEP/WPA?? Czy wyświetlają się jakieś komunikaty o niemożności podłączenia do sieci??

Może to dość trywialne, ale czy karta bezprzewodowa jest włączona??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie system nie pyta mnie o klucze WEP.

Karta jest włączona , mam kompouter Lenovo i mam takie coś jak wifi assinstance i jest tam taka aplikacje i wykrywa wszystkie sieci w zasiegu karty wifi.

I wyświetla się wlasnie ta sieć , ze jest w zasięgu, czyli karta jest

Dodane 01.12.2009 (Wt) 21:15

Ludzie poradzcie coś jak połączyć komputer z Vsitą do LiveBoxa , ja nie mam pojęcia co zrobić aby działało.

Jest to komputer mojej Mamy , ktora kupiła sobie laptopa do nauki posługiwania sie nim, do internetu.

Od kilku tygodni straciła zapał do nauki, gdy nie ma internetu.

Porsze o pomoc. Co robić.

Hej,

Niestety ze względu na fakt, że komputer działa pod kontrolą Windows Vista, korzystanie z aplikacji do zarządzania połączeniami bezprzewodowymi może być dość utrudnione. Zresztą podobnie miałem z Acer’ze z oprogramowaniem do kart Intel’a - mino instalacji oprogramowania nie dało się z niego skorzystać. Najlepiej więc zrobić to z poziomu systemu. Wchodzisz kolejno: Start -> Panel sterowania -> Centrum sieci i udostępniania. Następnie z menu zadań po lewej stronie wybierz polecenie Połącz z siecią, kliknij w odpowiednią nazwę i postępuj zgodnie z poleceniami - czyli wpisujesz klucz WEP/WPA, ale najpierw na LiveBox’ie klikasz przycisk REG. Reszta powinna pójść już bez problemu - tzn. komputer powinien połączyć się z siecią. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak też zrobiłem , jestem w Połącz z siecią .

Karta WiFi działa , mam nawet dwie sieci wykryte: swoją i sąsiada. Obydwie są sieciami z ograniczonym dostępem.

I teraz włąsnie nie wiem co robić, jak wpisać kod WEP, jak właczyć jego wpisanie??

Hej,

Rozumiem… Czyli wcześniej musiały być już podejmowane próby połączenia się z jedną i drugą siecią - niestety zapewne zakończone niepowodzeniem. Dlatego najlepiej na samym początku wyłącz całkowicie aplikację Wifi Assinstance - najlepiej poszukaj w niej opcji Pozwól systemowi zarządzać połączeniami bezprzewodowymi bądź podobnej. Następnie w Centrum sieci i udostępniania z zadań wybierasz opcję Zarządzaj sieciami bezprzewodowymi. Wyświetli się lista sieci, do których dane dostępowe zostały wprowadzone - wskaż po kolei wszystkie sieci i usuń je! Następnie zrestartuj komputer. Po nim postępuj zgodnie z moim poniższym postem.

Pozdrawiam,

Dimatheus