Brak internetu na pc, na telefonie jest

Witam. Potrzebuję pomocy. Od 3 dni mam przy ikonie WiFi na pulpicie żółty wykrzyknik. Przy nazwie sieci jest info “brak internetu”. Próbując otworzyć jakąś stronę, mam komunikat dns_probe_finished_no_internet. Restartowanie routera, komputera, nic to nie daje. Na infolinii internetii powiedziano mi, że muszę wzywać informatyka, ponieważ problem jest z kartą sieciową (tp link 150 Mbps tl-wn722n).

Być może z karta sieciową, ale czy masz przydzielanie adresów IP automatycznie, czy ręcznie?

Mam ustawione na automatyczne, nie wiem jednak czy zawsze tak było, bo nigdy nie wchodziłem w te opcje. Dzwoniłem też na infolinię Netii. Bawiłem się razem z gościem z tymi IP oraz dns, ale bez skutku, bo nic to nie dało. Mogę spróbować jeszcze raz, dodatkowo - może wystarczy pobrać sterowniki? Pomoże ktoś? To paląca kwestia.

Program Complete Internet Repair, zobacz czy naprawi

A próbowałeś zrestartować kartę sieciową? Możesz również pobrać nowe sterowniki i wgrać je na twój komputer. Jeśli to nie pomoże, to spróbuj do innego kompa wczepić tą kartę i sprawdzić czy tam będzie działał.

Co dokładnie mam zaznaczyć w okienku tego programu?

zaznacz wszystko

Program nie pomógł, miał problem w niektórych krokach chyba, ze zgodą dostępem itp. Kartę resetowałem, bezskutecznie. Może złe sterowniki? Podeśle ktoś aktualne?

Na stronie producenta są sterowniki. http://www.tp-link.com.pl/download/TL-WN722N_V2.html#Driver
Zaznacz wersje V2 i na dole masz dla Windowsa. Pobierz i zainstaluje na tym kompie

Ech… Gdy próbuję zainstalować mam komunikat, że nie wykrywa karty sieciowej

A próbowałeś podczepić ta kartę sieciowa do innego wejścia USB?

Kiedy próbuję ja odczepić od usb lub wyciągam kartę sieciowa z bazy komputer się zawiesza i wyskakuje jakby blue screen kernel security check failure po czym pc się restartuje :slightly_frowning_face:

Edit: robię reinstall systemu, może pomoże. Dam znać za jakiś czas.

Niestety, cały czas nie widzi adaptera i nie mogę posunąć instalacji sterowników do przodu…co robić?

Reinstall systemu dopiero pomógł. Nie wykrywało mi adaptera w kilku wejściach usb, dopiero w tym z przodu pc się udało. Dzięki wszystkim za rady.