Brak internetu na routerze Sagem F@st 3764 (Neostrada)

Witam wszystkich.

Uczestniczyłem w teście szybkiego łącza w Neostradzie, dostałem od TP router Sagem Fast 3764, okres testu się zakończył, prędkość się zmniejszyła, ale router nadal działał na tej zmienionej prędkości. Jakiś czas temu nagle przestał, miga ciągle lampka połączenia z internetem, faceci którzy go podłączali mówili coś o tym, że trzeba będzie po zakończeniu testu zmienić na poprzedni modem, bo ja czegoś tam nie mam, żeby utrzymać na Sagemie połączenie. Problem w tym, że nie pamiętam dokładnie o co chodziło. Zamieniłem więc na poprzedni modem ZTE i internet jest, jednak Sagem ma WiFi i na tym mi najbardziej zależy. Czy miał ktoś podobny problem i wie o co chodzi? Chciałbym jakimś sposobem podłączyć się do internetu tym Sagemem, w sumie wszystkie wejścia są podłączone jak w ZTE (Ethernet, DSL i Power), więc nie wiem w czym problem. Może ktoś, kto również uczestniczył w tym teście, może mi chociaż wyjaśnić o co chodzi?

Pozdrawiam.

PS: Jak nie będzie sposobu, to chciałbym kupić inny router z WiFi, na co patrzeć by sytuacja się nie powtórzyła?

http://www.tp.pl/prt/pl/klienci_ind/obs … .portal610

:roll:

ten Sagem powinien obsługiwać zarówno vdsl2 jak i adsl2+ może zrób reset do ustawień fabrycznych i skonfiguruj połączenie od nowa jak nie to dzwoń na infolinie

testowałeś tylko 40Mb czy 80Mb też? jak to chodziło ? :slight_smile:

Nie prosiłem o numer na infolinie Tp, nie jestem tak tępy, żebym numeru nie potrafił znaleźć. Więc jeżeli nie ma się pomysłu na problem, to się nie pisze. Nie chce znowu rozmawiać z tymi z tepsy, bo tam nic nie wiedzą, przez pewien czas sami nie wiedzieli, że takie testy internetu prowadzą. Spróbuje z tym resetem, jak nie poskutkuje, to go sprzedaje i kupuje coś co działa. Testowałem 40Mb, chodziło tak jak powinien minimalnie chodzić internet XXI wieku, nie no naprawdę fajna sprawa gdy pobiera 5MB/s :smiley:

w specyfikacji jest

• Network :

  • Multimode VDSL2/ADSL 2+/GigE

  • VDSL 2 : G 993.2

  • ADSL 2+ : ANSI T1 413

ITU G.992.1 (G.dmt)

ITU 993.3, G.992.5

Annex A or B

powinno wszystko chodzić łącznie z adsl1

w konfiguracji znajdź opcje

sagemcom_3764_naw_pol_int_02_367209279.png

jeśli jest możliwość zaznaczenia samego adsl 2+ bądz adsl to zaznacz

w kolejnej zakładce jeśli potrzebne jest hasło i login to admin/admin jeśli nie jest konieczne to nic nie wpisuj

Hmm… u mnie jest opcja wyboru tylko między FTTH, a VDSL. Coś mi się wydaje, że nic się nie da zrobić, bo ci goście od tepsy by powiedzieli.