Brak internetu na routerze TP-Link

Witam, już dobry kawałek czasu temu kupiłem sobie router od tp-linka TD-W8970. Ale jakoś nie miałem chęci go podłączać. Jednak w końcu się zdecydowałem z powodu zbyt słabego zasięgu wi-fi na 2 routerze SAGEMCOM (od orange). Korzystałem z tego poradnika http://tplink-forum.pl/faq-konfiguracja-tp-link-a/w8970-konfiguracja-routera-adsl

Niestety internet nie działa.

Linki do tego jak to wygląda :

tp-link

SAGEMCOM

 

 

Usuń połączenie Bridge. Sprawdź poprawność loginu i hasła. 

Usunięcie bridga nic nie dało. A co do loginu i hasła to skopiowałem je  stąd:

 

Login i Hasło

 

Nie jestem pewien czy dobrze to zrobiłem

Sprawdź ustawienie pppoe. Oprócz loginu hasła to jedyna przyczyna braku internetu.

Co masz na myśli pisząć " Sprawdź ustawienie pppoe."

Jeśli chodzi ci o wybór typu to mam ustawione na PPPoA jak na poradniku. Ale PPPoE.też już próbowałem. Próbowałem także wprowadzać adres dns ręcznie, aktualizować soft oraz konfigurować za pomocą programu TD-W8970_V1_Easy_Setup_Assistant.

Chodziło mi o sprawdzenie trybu pppoe. Upewnij się więc czy login i hasło są na pewno poprawne. Dane powinny być w dokumentach od Orange. 

Dziwna sprawa po zmianie hasła na stronie orange internet zaczął działać. Teraz pytanie bo potrzebuje nowy kabel adsl (podłączony do gniazda adsl). Tylko takie o w miarę dobrej jakości polecicie coś?

2x2x0.5 Ytksy i dokładnie zarobione końcówki powinien wystarczyć. 

Dziękuje bardzo. Dałbyś jakiegoś linka gdzie kupie kabel 3m (tak mniej więcej) zarobiony? Bo nie chce mi się prosić by ktoś pożyczył zaciskarke

W mojej okolicy taki kabel można kupić w sklepie z elektroniką. Wtyczki zarabiają na miejscu bez dopłaty (nie licząc kosztu samych wtyczek 50gr/szt).

Rozglądnij się u siebie, powinieneś dostać bez problemu taki kabel na wymiar już zakończony wtyczkami. Ewentualnie możesz zamówić przez internet, choć koszt wysyłki może zdublować samą wartość przedmiotu.