Brak internetu na stacjonarnym każdego dnia

Witam, mój problem jest dość dziwny, otóż od początku. Mam internet z neostrady, livebox, komputer stacjonarny oraz laptop, na laptopie zawsze internet jest, na stacjonarnym, od dłuższego czasu, czyli ponad rok, z każdym resetem lixeboxa, czyli np. brak prądu, internetu już nie było, połączyło z routerem ale na pojawiał się żółty wykrzyknik, za każdym razem musiałem odinstalować kartę sieciową, ponownie uruchomić komputer, sterowniki zainstalowały się i wtedy internet chodził. Zdarzało się to sporadycznie, dlatego też było to znośne.

Natomiast od jakiegoś czasu, codziennie rano włączając komputer stacjonarny niby wszystko jest ok, ale internetu brak, żółtego wykrzyknika nie ma, ale znowu odinstalowanie pomaga, natomiast od wczoraj już nawet to nie działa i nie mam pomysłu jak to ‘naprawić’, nie wiem jakie dane potrzebujecie, więc pytajcie, system windows 7.

Problem pojawiał się również, gdy na laptopie pobierałem coś pełną prędkością, wtedy na stacjonarnym nie było internetu

Po stronie rutera upewnij się że jest tam serwer DHCP włączony, i sprawdź czy posiada najnowszy firmware.

Łączysz się kablem czy wifi?

Restart kompra, klikaj F8 az pojawi się menu, z którego wybierasz tryb awaryjny.

Tam odinstaluj całkowicie sterowniki od tej karty sieciowej, i restart komputera.

Tutaj znów tryb awaryjny i instalacja sterowników od karty sieciowej.

Restart i normalny system.