Brak internetu na urządzeniach mobilnych, mimo działającego internetu

Witam!
Korzystam z internetu radiowego Oxylion, do routera podpięta mam antenę. Do routera podpięty jest również komputer (internet działa bardzo dobrze). Od kilku dni internet nie działa mi na urządzeniach domowych - na telefonach mimo połączenia z siecią nie ma internetu, na PS4 i dekoderze C+ często zrywa połączenia (pomaga wyłączenie routera - ale problem powraca za jakiś czas ). Co może być przyczyną? Mój router to TP-LINK TL-WR843ND. Będę wdzięczny za porady!

Może być urządzenie słaby sygnał lub nakładające się adresy IP

Brak Internetu a brak Wi-Fi to zupełnie inne rzeczy. Możesz nie mieć Internetu, korzystając z Wi-Fi, taka rzecz często się zdarza. Pewnie to problem operatora, i musisz to przeczekać.

@anon37220909 no właśnie internet działa na komputerze podpiętym na kablu cały czas, a urządzenia połączone przez Wi-Fi nie mają tego internetu mimo doskonałych jakości połączeń.

Zresetuj router. Nie zrestartuj, tylko zresetuj. Przyciskiem RESET.

Po resecie nic, przywróciłem do ustawień fabrycznych - czekam aż dostawca przywróci usługę na adres MAC. Pamiętasz może jak wchodziło się na router? 192.168… ?

.0.1
Napisałeś “od kilku dni” - wcześniej to WiFi działało jak należy?

tak, wszystko było ok. Może router się kopie… Nagle jakby wifi ze wszystkich urządzeń znikało, a równocześnie na komputerze internet działa. Wyłączenie włączenia routera i znowu działa jakiś czas

Ruter działa w pasmie 2,4GHz a zatem jeśli przybyło w sąsiedztwie jakieś urządzenie WiFi działające na tych samych (lub sąsiadujących) kanałach co ty to takie mogą być objawy. Spróbuj zmienić kanał w zakładce Wireless (apką WiFi Analyzer możesz sprawdzić zajętość kanałów w swojej lokalizacji). Czy poprzednio ruter też działał w trybie WISP (PC podpięty ethernetem)?

Tak poprzez kabel. Wifi analyzer działa na komputerze? Bo tam Wifi nie będzie poprzez sieciową kartę

Nie, to apka na Androida. Musisz mieć w kompie kartę WiFi i wówczas możesz wykorzystać np. WifiInfoView. Przeczytaj ten poradnik.

Dzięki, poczekam na powrót usługi i podziałam. Pozdrawiam serdecznie i dzięki za pomoc. Dam znać jak pójdzie

Zmieniłem w sobotę kanał, bo było ustawione na auto. Ogólnie mieszkam na wsi w takiej małej kamienicy i obok mojego routera jest jeszcze jeden. Do poniedziałku działało, a teraz zaczyna zrywać znowu. Może router się zepsuł?

Sprawdź czy ten drugi router wybrał częstotliwość np. 1 a twój np. 6 lub 11 (?) - praktycznie dowolnym programem do szukania optymalnego kanału dla Wi-Fi 2,4 GHz.

Może one się mocno zakłócają jak nagle ten drugi wskakuje na kanały 2-5 lub 7-10…

Podrzucam screena z tego jak to wygląda, moja sieć to “legus”

I mam takie pytanko. Chcę kupić router. Operator chce żebym kupił w formacie DSL. Znajduje wszędzie XDSL, bądź XDSL. Tu chodzi o wbudowany modem? Bo gołych DSL nie znajduje.

Wygląda na to, że problem nie tkwi w nakładających się kanałach. XDSL to zbiorcze określenie wszelkich DSLi. A jak u ciebie wygląda kwestia LTE? Bo DSL to generalnie powolne rozwiązanie. Dużo danych zużywasz miesięcznie?

Źle napisałem, chodziło mi o XDSL bądź ADSL, czyli celować w grupę z XDSL (żeby był zgodny z DSL)? Ogólnie to różnie, w mojej miejscowości jest problem z internetem. Mój sąsiad ma LTE bodaj z Plusa i bardzo narzeka, ja mimo iż mam radiówkę to jest w miarę stabilnie. Niebawem mają podciągnąć światłowód.