Brak internetu na Windows XP

Witam.

Od kilku dni borykam się z problemem braku internetu na Windows XP (komunikat ograniczenie lub brak łączności). Posiadam również drugi system (Linux --> Ubuntu), na którym internet działa, czyli można od razu wykluczyć winę kabla sieciowego/karty. Mam internet z kablówki, jego dostawcą jest INEA. Mój modem to Motorola SBV5121E. Próba naprawy połączenia nic nie daje, ponieważ system komunikuje mi, iż nie może ukończyć odnawiania adresu IP.

Próbowałem przeinstalowywać sterowniki do karty sieciowej - bez skutku. W Windows worms door cleaner mam pozamykane wszystkie porty.

Po włączeniu komputera ikonka połączenia od razu nie pojawia się w tray’u. Zanim będę mógł cokolwiek robić na komputerze muszę poczekać, aż Avast! wyrzuci mi komunikaty, iż nie może już dłużej ochraniać jakichś tam usług. Po tym pojawia się ikonka centrum zabezpieczeń (“aktualizacje automatyczne są wyłączone”), komputer wydaje 3 krótkie dźwięki, następnie pojawia się ikonka połączenia z nieodłącznym wykrzyknikiem.

PS. Przed dźwiękami, gdy włączę Centrum Zabezpieczeń widzę, iż zapora systemu Windows jest włączona (a nie powinna), po dźwiękach wyłącza się ona samoczynnie.

A czemu aktualizacje są wyłączone? Włącz je ;p

A co do dźwięków to to jest niepokojące jak dla mnie.

Wyłączyłem je, bo były uciążliwe. Zresztą przy wyłączaniu PC raz miałem 320 akualizacji do zainstalowania i komputer się nie chciał wyłączyć (była 3 w nocy -.-).

To instaluj podczas pracy kompa

Dobrze drogi kolego, ale jakbyś nie zauważył, nie rozwiązuje to mojego problemu z internetem. Czyżbyś nie zauważył nazwy tematu? :slight_smile:

Z głośników podłączonych do karty dźwiękowej czy z beepera systemowego?

Dlaczego nie powinna?