Brak Internetu, płyta główna Medion 8080

Witam, dokładnie od wczoraj nie mam internetu na płycie głównej Medion 8080.

Dzwoniłem do mojego dostawcy internetu dostałem taką odpowiedz:

Powiedziałem że mam Linuksa i że mam sterowniki wkomplikowane w jądro, odpowiedzi nie dostałem…

Dosłownie 2dni temu miałem internet, wszystko chodziło itd, ale jak była ta awaria u dostawcy to już cały blok nie miał, w tym ja.

Zabytkowa płyta główna Medion 8080 z allegro w czasie awarii odmówiła mi współpracy…

Miałem jeszcze pod ręką płytę kolegi, jakiaś Gigabyte modelu nie pamiętam, Postanowiłem ją da testu podłączyć pod mój internet.

Płyta obsłużyła moje łącze. Z tego zaczęło wynikać że Medion jest sprawny, a ja myślałem odwrotnie…

Mój system to Debian Sid.

Jakież to znowu kombinacje mam wykonać Drodzy forumowicze?

Admin niech lepiej sprawdzi ustawienia sieci, kiedyś też mój poprzedni ISP miał awarię i wmawiali mi że mam zainstalować sterowniki a gdy podszedł do telefonu ktoś bardziej kompetentny zapytał o MAC mojej karty i okazało się, że w bazie mieli mój stary MAC z karty przed wymianą, gdy mi zdechła.

W innym wątku pisałeś, że ISP nie filtruje MACów, może jednak zaczął? Jeśli coś padło to na pewno nie sterowniki. Pożycz od kogoś kartę sieciową pod PCI. Sprawdzałeś mój skrypt? Sprawdź jeszcze reguły zapory sieciowej. Admin musi naprawić usterkę, nie wiem jak u Ciebie ale u mnie Admin się nie tłumaczył, że nie wspiera Linuksa, w końcu powinien się na tym znać.

Pozdrawiam!

Fakt zapytali mnie o adres MAC modemu, na gorąco im go podałem.

Raczej oni nie mają zielonego pojęcia o systemie Linuks…

Co mogło tą awarie spowodować płyta mojego kolegi nie była nigdy u mnie podłączana…

Operator nie filtruje MACów na 200%. Podpinałem inną kartę na PCI lecz to nic nie daje, nie łączy się…

Co mogło spowodować tę usterkę, (moje miasto nie było zalane :slight_smile: )

Wątpię aby to była wina sterowników czy karty, nie spotkałem się jeszcze z kartą ethernetową, która nie byłaby obsługiwana. Wina może leżeć chyba bardziej po stronie systemu skoro inne karty nie mają dostępu do sieci. Pokaż wyniki poleceń:

ifconfig -a

su -c 'iptables -L'

lsmod

route -n

ping -c 3 http://dobreprogramy.pl

ping -c 3 jaki_komp_w_lanie_(np_brama)

Pozdrawiam!

To nie lepiej zabootować jakiegoś Live CD (99.99% ma ustawione DHCP) a skoro płyta Gigabyte “obsłużyła” (mam rozumieć że otrzymałeś adres IP i mogłeś surfować?) to oznacza że wina jest po Twojej stronie i jest to problem albo programowej albo sprzętowej. Jeśli na Live CD będziesz miał internet to oznacza że masz skiepszczone ustawienia, jeśli nie dostaniesz żadnego adresu (czytaj: internetu niet) to oznacza że masz problem sprzętowy. Ale oczywiście upewnij się że masz załadowany modół sieciowy do tej karty ethernetowej.

Swoją drogą świetni “spycjylyści”, ich rozwiązanie to odinstalować/zainstalować sterowniki :smiley: Tak jakby to było totalnym remedium na problemy z łącznością z internetem :slight_smile:

A ja mam pytanie, przez co Ci dostarczają neta? Czy instalowali Ci w domu modem, czy masz bezpośrednio przez kabel. Czasem jest tak, że to wina modemu będącego w domu, który nie jest widoczny u nich. U mnie się to często zdarza i czasem po wybudzeniu kompa potrafię nie mieć neta lub nawet, jak rano go włączę.

Była to wina modemu, oraz dostawcy internetu. Nie poinformował mnie że w dniu 02.06.2010, obowiązuje każdy modem do konkretnego adresu MAC. Z resztą kupiłem ruter bo zrobiłem sobie serwer i sklonowałem MACa, wszystko w porządku.