Brak internetu po formacie (a połączenie jest,router,win xp)

Witajcie!

Mam duży problem, aż utworzyłem specjalnie konto na DP (chociaż i często zaglądałem tu wcześniej).

Problem jest taki, że na jednym komputerze po formacie nie mam internetu. Nie wiem dlaczego.

  • kabel czy wifi?

Zapora & przeglądarka ?

  • kabel

  • screen dzialajacego:

 

do niedzialajacego na razie nie mam dostepu, postaram sie dzisiaj wieczorem wrzucic

 

zapora i przegladarka? zapora żadna, przegladarka internet explorer (dolcelowo firefox, ale na razie nic nie instaluje póki nie zacznie działać net). Myślę, że to nie ma znaczenia, bo system jest świeży, więc to nie jest problem.

tendziala.thumb.JPG.0ad5b71e63324676b111

Hej,

  • Wszystkie poprawki łącznie z SP3 do Windows XP zainstalowane?
  • Czy nie masz przypadkiem w komputerze dwóch kart sieciowych?
  • Czy na karcie sieciowej świecą się jakieś diody?
  • Możesz pokazać screena z menadżera urządzeń - głównie chodzi o urządzenia nieznane oraz o grupę karty sieciowe.

Pozdrawiam,

Cześć.

Komputer, z którego piszę, ma też windowsa xp (tylko z innej płyty) i w roku 2009 kiedy instalowałem na nim system, wyłączyłem wszystkie aktualizacje i chodzi do dzisiaj elegancko. Nie miałem żadnej infekcji ani żadnych innych problemów (z wyjątkiem awarii 2 zasilaczy).

Tam jest jedna karta sieciowa.

Hej,

SP dla systemów to nie tylko poprawki bezpieczeństwa, ale i poprawiona stabilność systemu. Stąd też w wymaganiach większości programów czy nawet sterowników do sprzętu jest jasna informacja, że wspierany system to Windows XP SP3. Brak SP3 i poprawek może mieć związek z problemami z siecią. Ale czekam na resztę informacji.

Pozdrawiam,

1.thumb.JPG.0472f65f5e61ffde59e4c9406e75tenniedziala.thumb.JPG.fad53343ef54eeeff

Witam ponownie.

Dolny screen jest z komputera, na którym nie mam internetu. Widzę, że ten jak i ten z dobrego są do siebie bardzo podobne.

Dałem jeszcze 2 screeny z właściwości dobrego komputera.

A możesz przy okazji pokazać zawartość pliku host ? Otwórz w notatniku C:\Windows\System32\Drivers\Etc\Hosts.

A w menedżerze urządzeń w kategorii “Karty Sieciowe” masz jeszcze coś nietypowego, jakieś nieznane Ci urządzenia ?

A i czy odinstalowałeś ten “pseudo-naprawiacz” internetu ?

Hej,

Zajrzyj do tego artykułu: http://www.hotfix.pl/naprawa-polaczenia-sieciowego-i-internetowego-w-windows-a387.htm i wykonaj polecenia z pierwszego i drugiego punktu. Możesz też posłużyć się programem Complete Internet Repair dostępnym w trzecim punkcie.

Pozdrawiam,

plik hosts jest czysty, tzn zadna strona nie jest blokowana.

Hej,

  • A wykonywałeś przywracanie ustawień domyślnych za pomocą komend z punktu 2? Przecież o nie głównie chodziło.
  • Czy nie instalujesz przypadkiem jakiegoś systemu modyfikowanego?

Pozdrawiam,

Cześć

Hej,

Mnie chodziło o to, cy system jest modyfikowany, czyli ściągnięty z sieci po przeróbkach czy oryginalny z MS.

Pozdrawiam,

System jest oryginalny na płycie, był kupiony razem z komputerem. Był już zainstalowany jak dostałem ten komputer, a teraz to był jego pierwszy format i pierwsze problemy. Tylko nie pamiętam czy wtedy po podłączeniu kabla od internetu wszystko działało.

Hej,

W takim układzie koniecznie wykonaj komendy, o których pisałem. Ważne też, by zainstalować SP3 i dostępne poprawki.

Pozdrawiam,

Wykonałem i nic się nie zmieniło. Może i SP3 ważny, ale skoro nie było internetu to nie było możliwości instalacji.

 

A teraz co zrobiłem.

Hej,

  • A co to dokładnie za router? Wszystko wskazuje na to, że jest jakiś błąd w konfiguracji serwera DHCP.

Najprościej rzecz ujmując serwer DHCP przydziela adresy IP w sieci: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dynamic_Host_Configuration_Protocol. Ustawienia są ok, mogą zostać. Jako DNS’y wybrałeś serwery TP SA, więc też jest ok. Czy internet przestanie działać - jeśli zmieni się konfiguracja routera, to może tak być. Informacja o dzierżawie się nie pojawia, bo adres nie został przydzielony przez serwer DHCP, tylko ustawiony na sztywno.

Pozdrawiam,

 

Jakiś asmax, nie mam do niego dostępu, więc nie wiem jaki to model, a nie chcę mebli przestawiać. ma jakieś 10 lat.

Co masz na myśli mówiąc, ze internet przestanie działać? np jak zabraknie prądu, to potem od nowa muszę wpisywać te numerki?

pozdrawiam

Hej,

Nie, bardziej chodziło o to, że jak ktoś się zaloguje do routera i pozmienia coś w ustawieniach, to możesz się nie połączyć z siecią. Brak prądu nie będzie tutaj problemem, bo router zapisuje swoje ustawienia.

Pozdrawiam,