Brak internetu po formacie - Neostrada

Czesc. Mam problem dotyczacy internetu z neostrady modem to ZTE ZXV10 W300. Po zformatowania komputera nie mam internetu … Internet jest podlaczony na 2 komputery 1 laptop, 1 komputer. Dotychczas po formatowaniu komputera internet dzialal, a teraz po formacie nie… Plyty nie trzeba instalowac gdyz oni u sb zkonfigurowali internet i nie kazali. Zawsze odlaczam kabelek , a po formacie podlaczam. Wlaczalem od razu internet nic nie instalowalem i dzialal … Kabel w 100 % jest dobry. Jak dzwonilem do neostrady mowili, ze mam wpisywac te ustawienia dns, ip , maska itp wpisalismy jak kazali i nic nie dzialalo, to wkoncu kazali zformatowac komputer i zainstalowac sp3. Ok, wyczyscilem komputer/format zainstalowalem direct z 2010 , sp 1, potem sp3, i zainstalowalem ta karte sis. Nic to nie dziala… ;/ Moze w tych danych maska podsieci , ip cos samemu trzeba wpisac? i tym DNS . Albo cos w protokole zmienic? Nie wiem … Prosze o jak najszybsza pomoc.

Przydałoby się dostać do panelu konfiguracyjnego tego routera, ale to chyba nie jest takie proste.

Wejdź do wiersza poleceń (Start -> Uruchom -> cmd), pojawi się czarna konsola. Wpisujesz tam polecenie:

tracert wp.pl

Pokaże się listing podobny do tego:

Śledzenie trasy do wp.pl [212.77.100.101]

z maksymalną liczbą 30 przeskoków:


  1 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.1.1

  2 15 ms 14 ms 14 ms public32765.xdsl.centertel.pl [79.163.127.253]

[...]

Ciebie interesuje adres, który będzie w miejscu 192.168.1.1 (być może będzie dokładnie taki sam, ale jest duże prawdopodobieństwo, że jest inny). Wpisz ten adres w pasku przeglądarki internetowej i zatwierdź Enter. Pokaże się okno logowania. I tutaj musisz pokombinować. Spójrz na router, czy nie będzie mieć naklejonych tych danych na spodzie. Może będą gdzieś w papierach które z nim dostałeś. A jak też nie będzie, to spróbuj dać login i hasło takie samo: “admin”, login “admin” i hasło puste i inne podobne kombinacje.

Jak nie da rady, będziemy go resetować.

Gdy wpisywałem 192.168.1.1 w przeglądarce nic mi nie wyskakiwalo… Wiem, ze powinno mi wyskoczyc okienko z logowaniem sie, admin i admin…

A ty miałeś tam adres 192.168.1.1?

dla tego zte to chyba właśnie 192.168.1.1 jest adresem routera, login i hasło bodajże: admin

Ale jest takie małe ale …na mój głupi rozum, to może mieć problemy z zalogowaniem jak ma na sztywno w kompie połączenie skonfigurowane (jeszcze niekoniecznie dobrze)

Najlepiej połączenie przestawić na AUTO i wtedy próbować się logować do routera, ewentualnie próbować na sztywno np. z ip 192.168.1.10, maska 255.255.255.0

Wszystko mam ustawione na auto, zadnych ip wpisanych … ; /

Tak, ale proszę cię żebyś wpisał w pasku adres z tracertu. Nie 192.168.1.1 (chyba że właśnie ten adres pojawi się w tracercie).

Poszla karta sieciowa, dzieki za odpowiedzi.