Brak internetu po formacie Windows XP SP2, Router Netia Spot

Witam. 

Brat dal mi komputer do formatu. Zainstalowałem Windows Xp SP2 wszystko jest ok. Zainstalowałem Sterowniki Płyty głownej, karty sieciowej itd.

Podlączam komputer kablem do routera Netia Spot i gdy ustawię aby pobralo adres IP i Adres Serwerów DNS automatycznie  to jest stan ograniczenie lub brak łączności. A Gdy wpiszę samemu te dane to status połączenia jest Połączono z zaporą.

Dodam że na drugim komputerze z Win 7 Interner również przez kabel śmiga. Co może być przyczyna?

Podaje parametry płyty głownej i Karty sieciowej. Gdyby były potrzebne jakieś inne dane proszę pisać.

 

Plyta główna asus P4V800D-X

Karta sieciowa VIA Rhine II Fast Ethernet Adapter.

 

Szukalem po forach róznych ale żadne zabiegi nie pomogły, wciąż to samo.

Pozdrawiam.

Hej,

 

Przede wszystkim aktualizacja do Windows XP SP3. Następnie instalacja sterowników ze strony producenta - najpierw chipset, później restart i instalacja sterowników od karty sieciowej.

 

mela931 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zainstalowałem SP3 oraz Sterowniki ze strony producenta i nadal ten sam problem jest.

Nie wiem czy to było by może coś od Netia Spota? Złe ustawienia lub coś. Nieraz mialem podłaczone w komputery przez kabel i nie było problemów z internetem.

Hej,

  • Ściągnąłeś i zainstalowałeś oba - najpierw VIA 4 in 1 RAID driver, a później - po restarcie systemu - P4V800D-X LAN Driver V3.9 for Windows 98SE/Me/2000/XP?
  • Czy przed instalacją sterowników, wypakowałeś je do jakiegokolwiek folderu? Domyślnie wszystkie sterowniki na stronie Asusa są spakowane w archiwum zip, więc by instalacja zakończyła się sukcesem, konieczna jest uruchomienie ich z wypakowanego folderu.

Pozdrawiam,

Robiłem tak jak pisałeś wszystko. Teraz włączyłem instalacje sterowników Chipset i wybrałem opcje żeby usunąć stare i komputer uruchomił się ponownie. I podczas włączania pasek ładujący pokaże się na chwile i komp się restartuje i nie mogę włączyć nawet w trybie awaryjnym.

Dodam, że podczas rozpakowywania zipa przy chipsecie program antywirusowy Comodo wykrywał niby jaką infekcje. Pobierałem ze strony producenta. Więc na chwile wyłączyłem antywirusa żeby to rozpakować

Hej,

Prawdopodobnie usunąłeś pliki sterownika dysk twardego i stąd problem. Jeśli masz możliwość, w menu z którego wybierasz tryb awaryjny, wybierz uruchomienie ostatniej dobrej znanej konfiguracji.

 

Jaki dokładnie był to komunikat? Na pewno dotyczył samego archiwum? Może programu rozpakowującego pliki?

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Próbowałem wejść w ostatnią dobrą konfiguracje i to samo się działo.

A ten Sterownik dysku mógłbym zainstalować jakby dysk podłączył jako drugi w swoim komputerze?

 

A Komunikat był coś w stylu, że znaleziono złośliwy plik i za każdym razem dotyczył Rozpakowywanego pliku Zip. Comodo w Kwarantannie pokazuje Element : Suspicious@#nwzpig02gm7i.

Zrobiłem kolejny format. Od razu aktualizowałem do SP3. Następnie sterowniki płyty głównej restart i sterowniki karty sieciowej i nadal na ustawieniach auto pobierania IP i DNS jest ograniczenie lub brak łączności. W szczegółach widzę ze pobiera tylko Adres Fizyczny Adres IP oraz Maske podsieci. Natomiast brama domyślna i serwer DNS jest pusty. Co może być jeszcze nie tak?

Hej,

Obawiam się, że bez instalacji nakładkowej systemu może się nic nie udać.

Ciężko będzie zrobić taką operację na innym sprzęcie - instalator sterownika po prostu nie wykryje kompatybilnego sprzętu.

A próbowałeś wpisać ustawienia adresu IP i DNS - zajrzyj, jakie parametry otrzymują inne komputery podłączone do Netia Spotu. Czy przy zmienionych ustawieniach coś się zmienia?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Mam Netię na linii Tp. Na moim komputerze z Windows 7 mam takie Ustawienia:

http://zapodaj.net/7b5b56e4783ba.jpg.html

 

Natomiast w Xp wpisuje:

Adres IP: 192.168.1.4

maska podsieci 255.255.255.0

brama domyślna 192.168.1.254

Preferowany serwer DNS 62.233.233.233

Alternatywny serwe DNS 87.204.204.204

 

W połączeniach sieciowych pokazuje:

Połączenie lokalne

Połączono z zaporą

VIA Rhine II fast ethernet 

 

No chyba że w konfiguracji netia spot mam coś żle. Ale już kiedyś miałem 2 komputery na raz podłączone pod niego i nie było problemu z dostępem na obydwóch na raz

Hej,

Ale przy takich ustawieniach połączenie z internetem jest poprawne? Jeśli nie, spróbuj wpisać poniższe.

Adres IP: 192.168.1.5
maska podsieci 255.255.255.0
brama domyślna 192.168.1.254
Preferowany serwer DNS 192.168.1.254
Alternatywny serwe DNS 192.168.1.254

Dodatkowo wyłącz i włącz ponownie Netia Spota. Pokaż też na screenie z panelu administracyjnego zakładkę odpowiedzialną za sieć LAN i DHCP. Sprawdzałeś czy problem występuje także po wyłączeniu systemowej zapory sieciowej?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam.

Problemem okazała się uszkodzona karta sieciowa. Dokupiłem Kartę sieciową i problem z łączeniem znikł jak ręką odjął. 

Dziękuje moderatorowi za wszystkie wskazówki i chęć pomocy.

Pozdrawiam.