Brak internetu po formacie Windows XP SP2, Router Netia Spot

(Mela931) #1

Witam. 

Brat dal mi komputer do formatu. Zainstalowałem Windows Xp SP2 wszystko jest ok. Zainstalowałem Sterowniki Płyty głownej, karty sieciowej itd.

Podlączam komputer kablem do routera Netia Spot i gdy ustawię aby pobralo adres IP i Adres Serwerów DNS automatycznie  to jest stan ograniczenie lub brak łączności. A Gdy wpiszę samemu te dane to status połączenia jest Połączono z zaporą.

Dodam że na drugim komputerze z Win 7 Interner również przez kabel śmiga. Co może być przyczyna?

Podaje parametry płyty głownej i Karty sieciowej. Gdyby były potrzebne jakieś inne dane proszę pisać.

Plyta główna asus P4V800D-X

Karta sieciowa VIA Rhine II Fast Ethernet Adapter.

Szukalem po forach róznych ale żadne zabiegi nie pomogły, wciąż to samo.

Pozdrawiam.

(Dimatheus) #2

Hej,

Przede wszystkim aktualizacja do Windows XP SP3. Następnie instalacja sterowników ze strony producenta - najpierw chipset, później restart i instalacja sterowników od karty sieciowej.

mela931 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Mela931) #3

Zainstalowałem SP3 oraz Sterowniki ze strony producenta i nadal ten sam problem jest.

Nie wiem czy to było by może coś od Netia Spota? Złe ustawienia lub coś. Nieraz mialem podłaczone w komputery przez kabel i nie było problemów z internetem.

(Dimatheus) #4

Hej,

• Ściągnąłeś i zainstalowałeś oba - najpierw VIA 4 in 1 RAID driver, a później - po restarcie systemu - P4V800D-X LAN Driver V3.9 for Windows 98SE/Me/2000/XP?
  • Czy przed instalacją sterowników, wypakowałeś je do jakiegokolwiek folderu? Domyślnie wszystkie sterowniki na stronie Asusa są spakowane w archiwum zip, więc by instalacja zakończyła się sukcesem, konieczna jest uruchomienie ich z wypakowanego folderu.

Pozdrawiam,

(Mela931) #5

Robiłem tak jak pisałeś wszystko. Teraz włączyłem instalacje sterowników Chipset i wybrałem opcje żeby usunąć stare i komputer uruchomił się ponownie. I podczas włączania pasek ładujący pokaże się na chwile i komp się restartuje i nie mogę włączyć nawet w trybie awaryjnym.

Dodam, że podczas rozpakowywania zipa przy chipsecie program antywirusowy Comodo wykrywał niby jaką infekcje. Pobierałem ze strony producenta. Więc na chwile wyłączyłem antywirusa żeby to rozpakować

(Dimatheus) #6

Hej,

Prawdopodobnie usunąłeś pliki sterownika dysk twardego i stąd problem. Jeśli masz możliwość, w menu z którego wybierasz tryb awaryjny, wybierz uruchomienie ostatniej dobrej znanej konfiguracji.

Jaki dokładnie był to komunikat? Na pewno dotyczył samego archiwum? Może programu rozpakowującego pliki?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Mela931) #7

Próbowałem wejść w ostatnią dobrą konfiguracje i to samo się działo.

A ten Sterownik dysku mógłbym zainstalować jakby dysk podłączył jako drugi w swoim komputerze?

A Komunikat był coś w stylu, że znaleziono złośliwy plik i za każdym razem dotyczył Rozpakowywanego pliku Zip. Comodo w Kwarantannie pokazuje Element : Suspicious@#nwzpig02gm7i.

(Mela931) #8

Zrobiłem kolejny format. Od razu aktualizowałem do SP3. Następnie sterowniki płyty głównej restart i sterowniki karty sieciowej i nadal na ustawieniach auto pobierania IP i DNS jest ograniczenie lub brak łączności. W szczegółach widzę ze pobiera tylko Adres Fizyczny Adres IP oraz Maske podsieci. Natomiast brama domyślna i serwer DNS jest pusty. Co może być jeszcze nie tak?

(Dimatheus) #9

Hej,

Obawiam się, że bez instalacji nakładkowej systemu może się nic nie udać.

Ciężko będzie zrobić taką operację na innym sprzęcie - instalator sterownika po prostu nie wykryje kompatybilnego sprzętu.

A próbowałeś wpisać ustawienia adresu IP i DNS - zajrzyj, jakie parametry otrzymują inne komputery podłączone do Netia Spotu. Czy przy zmienionych ustawieniach coś się zmienia?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Mela931) #10

Mam Netię na linii Tp. Na moim komputerze z Windows 7 mam takie Ustawienia:

http://zapodaj.net/7b5b56e4783ba.jpg.html

Natomiast w Xp wpisuje:

Adres IP: 192.168.1.4

maska podsieci 255.255.255.0

brama domyślna 192.168.1.254

Preferowany serwer DNS 62.233.233.233

Alternatywny serwe DNS 87.204.204.204

W połączeniach sieciowych pokazuje:

Połączenie lokalne

Połączono z zaporą

VIA Rhine II fast ethernet 

No chyba że w konfiguracji netia spot mam coś żle. Ale już kiedyś miałem 2 komputery na raz podłączone pod niego i nie było problemu z dostępem na obydwóch na raz

(Dimatheus) #11

Hej,

Ale przy takich ustawieniach połączenie z internetem jest poprawne? Jeśli nie, spróbuj wpisać poniższe.

Adres IP: 192.168.1.5
maska podsieci 255.255.255.0
brama domyślna 192.168.1.254
Preferowany serwer DNS 192.168.1.254
Alternatywny serwe DNS 192.168.1.254

Dodatkowo wyłącz i włącz ponownie Netia Spota. Pokaż też na screenie z panelu administracyjnego zakładkę odpowiedzialną za sieć LAN i DHCP. Sprawdzałeś czy problem występuje także po wyłączeniu systemowej zapory sieciowej?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Mela931) #12

Witam.

Problemem okazała się uszkodzona karta sieciowa. Dokupiłem Kartę sieciową i problem z łączeniem znikł jak ręką odjął. 

Dziękuje moderatorowi za wszystkie wskazówki i chęć pomocy.

Pozdrawiam.