Brak internetu po instalacji Win7 na płycie ASUS P5QL PRO

Witam wszystkich.

Czas mojego zasłużonego windowsa xp przeminął, a jako, że mój komputer PC nie jest zbyt nowy postawiłem na instalację Windowsa 7 32bit.  Po zainstalowaniu większość sterowników zainstalowała się sama, po podłączeniu internetu jednak cały czas jest brak połączenia.  Gdy uruchamiam menedżer zadań są dwa problemy -

78a8ca5483f0e1c7med.jpg

po wejściu we właściwości ethernet mamy coś takiego - e4c1ad35bb04d6e1med.jpg

w nieznanym urządzeniu coś takiego  -

910ef5d9d1c664ddmed.jpg

Oczywiście aktualizacja sterowników z systemu nic nie daje, próbowałem pobrać ze strony producenta płyty głównej i nic…

Płyta główna to jest ASUS P5QL PRO. Przed zmianą systemu wymuszoną miałem komputer podłączony z modemem Cisco EPC3010, a to z kolei do routera D-link DIR 600. Na początku dzwoniłem do dostawcy internetu by sprawdzić czy wszystko jest okej i tam wszysto gra. Jak podłączę laptop przez kabel sieciowy to internet działa, przez WiFi nie, a komputer tak jak wspomniałem nie może się połączyć przez kabel. Próbowałem wpisywać dane IP itd ręcznie, aczkolwiek jestem mega zielony w tematach komputerowych, instalacja systemu to już dla mnie sporo.
Nie wiem może źle dobieram sterowniki czy ten system nie nadaje się do mojego komputera… Dziękuję z góry za pomoc, mam nadzieję, że nie zrobiłem za dużego bałaganu i jest to czytelne w miarę to co napisałem.

Hej,

 

Przede wszystkim popraw screeny, bo zupełnie nic na nich nie widać.

 

Karta sieciowa nie działa, bo nie ma sterowników. Trzeba je doinstalować - są na stronie producenta płyty głównej. Podaję linka: https://www.asus.com/pl/Motherboards/P5QL_PRO/HelpDesk_Download/ Wybierasz tylko odpowiedni system, czyli Windows 7 w wersji 32- bądź 64- bitowej. I kolejno:

  • ściągasz sterowniki do chipsetu,
  • po ściągnięciu wypakowujesz je do osobnego folderu - sterowniki ze strony Asusa są spakowane - i uruchamiasz instalację,
  • restartujesz system,
  • ściągasz sterowniki do karty sieciowej - na stronie w sekcji LAN. Nie ściągaj sterownika beta, tylko w wersji 10045/10018/10040,
  • po ściągnięciu wypakowujesz je do osobnego folderu i uruchamiasz instalację,
  • restartujesz system.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Dziękuję za odpowiedź. Niestety ja już to wszystko robiłem, teraz jeszcze próbowałem dla pewności wszystko to co podałeś i dalej w menedżerze urządzeń na żółto są te dwa elementy i w ciągu dalszym brak dostępu do internetu…

chciałem wrzucić link, ale kurde same zdjęcia się ładują i są takie małe… - http://www.fotosik.pl/zdjecie/78a8ca5483f0e1c7
http://www.fotosik.pl/zdjecie/e4c1ad35bb04d6e1
http://www.fotosik.pl/zdjecie/910ef5d9d1c664dd

Hej,

 

A możesz pokazać na screenie, jak wygląda folder z wypakowanymi sterownikami?

 

Do urządzenia opisanego w menadżerze jako ATK sterownik znajdziesz w zakładce Utilities pod nazwą ATK0110 driver for WindowsXP/Vista/Win7 32&64-bit.

 

Jeśli chodzi o kontroler Ethernet to wygląda na to, że jest to karta WiFi Marvel’a. Rozumiem, że to dodatkowa karta WiFi pod port USB bądź PCI-E? Kartę LAN widać, że masz zainstalowaną i widoczną w menadżerze. Jak wyglądają na niej diody? Świecą się?

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Oczywiście, że mogę, z tym, że aktualnie komputer mam w domu więc zrobię to później.

Właśnie nie wiem co to jest kontroler Ethernet do końca, ja nic nie wiem o dodatkowej karcie, nic nie dokładałem do komputera,a  przynajmniej sobie nie przypominam.

Chodzi o to, że pierwotnie ten komputer był podłączony do modemu CISCO EPC 3010 przez kabel i tyle. Później doszedł do tego Router D-LINK DIR600 i on był podłączony do modemu, a komputer do D-LINK. Laptop łączył się przez wifi.

Teraz po przeinstalowaniu systemu, widnieje takie coś, karta sieciowa jest okej niby ale jak podłączam kabel to świeci się dioda na zielono, a internetu brak. W laptopie przez wifi nie mogę się również połączyć jedynie jak wepnę kabel to działa…

Hej,

 

Oki, ale nie zapomnij o tym.

 

Czyli w komputerze nie masz dodatkowej karty WiFi? Rozumiem, że cały czas piszemy o tym, że w komputerze stacjonarnym nie masz połączenia z internetem przez kartę LAN, tak?

 

Masz Windowsa 7 w wersji 64- czy 32-bitowej?

 

Druga dioda w ogóle się nie świeci?

 

A w ogóle wykrywa sieć WiFi z D-Linka?

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

Tak cały czas mówimy o tym, że podłączam kabel z modemu do komputera i jest brak połączenia. Komputer mam sporo czasu i tak naprawdę nie pamietam czy coś dokładałem, wątpliwa sprawa jednak bo tak naprawdę to nic przy nim nie grzebałem, miałem dwa razy problem z dyskiem twardym, ale nie przypominam sobie by coś dorzucali.

Sprawdzałem na wersji 64bit i na 32bit i to samo. Aktualnie posiadam wersje 32bitową zainstalowaną.

Jeśli chodzi o diodę to tak naprawdę nie przyglądałem się, wpinałem kabel i od razu widziałem zielone światło…

Jak konfigurowałem WiFi to nazwałem je “dom” i teraz w laptopie jest wykrywalna ale świeci się na niej żółty wykrzyknik i mimo tego, że jest napisane “połączono” żadna strona się nie wczytuje. Dopiero, gdy podłączę kabel to wszystko działa.
 

Hej,

 

A dlaczego bezpośrednio z modemu do komputera? Pisałeś wcześniej, że posiadasz router - dlaczego więc nie podłączysz routera bezpośrednio do modemu, a komputer do routera?

 

A router masz podłączony?

 

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak też próbowałem, tj. modem -> router, a następnie router -> PC i nic. Dlatego też próbuje obecnie cały czas modem ->PC, ponieważ na laptopie takie połączenie działa, a przy PC nie…

Hej,

 

Podejrzewam, że dostawca sieci stosuje zabezpieczenie w postaci adresu MAC karty sieciowej. Pewnie w tablicy jest adres MAC karty sieciowej laptopa, stąd też działa on poprawnie. Trzeba by sklonować adres MAC karty z laptopa do routera i wtedy spróbować połączyć router do modemu. A co się stało, że router nagle przestał działać?

 

Czy jak podłączysz komputer stacjonarny do routera to otrzymuje od adres IP, bramę i tak dalej?

 

Pozdrawiam,
Dimatheus