Brak internetu po instalacji windows 7


(Janusz30731) #1

Witam. Mam nowego laptopa HP....zainstalowany tam był windows10....skasowałem ten windows i chciałem zainstalować windows 7. Po instalacji brak internetu. Mam podłączonego laptopa do kabla sieciowego i nic....brak internetu. W rozwiązaniach problemu jest że brak sterownika do karty sieciowej, że windows 7 nie wykrył karty sieciowej. Jak instalowałem windowsa 7 na komputerze stacjonarnym nie było takich problemów. Internet się uruchamiał tuż przy starcie  windowsa i tyle. A w tym laptopie to nic porażka. W biosie mam włączoną kartę sieciową.....nie wiem co jest źle? Dlaczego brak jest internetu...proszę pomóżcie....z góry dzięki....

 

 


#2

Zapewne Windows 7 nie posiada sterowników do posiadanej przez Ciebie karty, więc nie instalują się one podczas instalacji systemu. To normalny problemy w sytuacjach, gdy na najnowszych sprzętach instaluje się starsze systemy. Musisz pobrać sterowniki do karty sieciowej ze strony producenta laptopa. A może z płyty, o ile dostałeś jakieś sterowniki.


(Longhorn2009) #3

Sterownik znajdziesz na stronie internetowej producenta. Jeśli z instalacją systemów sobie radzisz to ze sterownikami tym bardziej powinieneś. 


(Janusz30731) #4

Będę próbował…dzięki…