Brak internetu po podłączeniu 2-go routera

Witam serdecznie, opiszę w skrócie mój problem:

  1. Jeszcze ostatnio miałem internet 1Mb/s, osiedlówka z modemem, podłączony był do routera z Wi-Fi d-link 524 w pokoju mojej siostry, stamtąd, z d-linka szedł kabel do mojego komputera. Nie łapało mi zbytnio W-Fi na Desire (10%-20% zasięgu), przez co później zakupiłem router TP-LINK TL-WR340G, do którego podłączyłem kabel w moim pokoju, internet i Wi-Fi działał sprawnie.

2.Teraz, zrobiłem zmianę internetu na 10Mb/s, ten sam dostawca. Zmieniłem d-linka z pokoju siostry na nowy router, TL-WR841N. I tu zaczynają się problemy, ponieważ gdy podłączę w moim pokoju mój router TP-LINK TL-WR340G, nie mam zasięgu Wi-Fi, a w komputerze nie ma internetu (pojawia się żółty trójkąt z wykrzyknikiem, brak sieci), natomiast gdy podłączę sam kabel, prosto od tego nowego routera od siostry - mam internet w komputerze.

I teraz co muszę ustawić by te dwa TP-LINKI działały ze sobą? Co ustawić by te dwa TP-LINKI ze sobą współgrały? Ktoś coś mi mówił, żebym zrobił z mojego routera Access Pointa, jak to zrobić, jak to ustawić w panelu tp-linka (adres IP w przeglądarce) ? Zmieniłem adres IP LAN na moim TP-LINK TL-WR340G ze standardowego na 192.168.2.1, wiec wydaje mi się, że mogę się z nim połączyć bez kolizyjnie. Ps. nie mam możliwości zamiany miejscami routerów.

Męczę się z tym jakiś czas i sam nie dam rady. Jeżeli będą potrzebne screeny to je zamieszczę, jeżeli będą potrzebne jakieś dodatkowe informacje to je zamieszczę.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi.

Witam,

Jakie masz klasy adresowe w tych routerach?

Jeżeli nie zmieniałeś konfiguracji w żadnym to w obu masz domyślny (prawdopodobnie taki sam adres np. 192.168.1.1) i oba urządzenia są widoczne pod tym samym adresem. Więc jest kolizja. W swoim najlepiej zmień klasę adresową np. na 10.0.0.1

Kabelek od siostry podłącz do portu WAN (WLAN - nie wiem dokładnie jak są te gniazda oznaczone) swojego routera. Ustawiasz w swoim routerze w konfiguracji WLAN’u, żeby pobrał automatycznie adres IP.

Zadziała to tak, że router w pokoju Twojej siostry będzie ISP dla Twojego, tak samo jak router sieci osiedlowej jest ISP dla routera w pokoju siostry.

Od tej pory wszystkie urządzenia podłączone do routera u Ciebie będą miały adres IP w stylu 10.0.0.x, bramą domyślną dla nich będzie brama przekazana z routera siostry (więc albo to będzie 192.168.1.1, albo wprost adres bramy od usługodawcy), adresy DNS powinny się rozpropagować od dostawcy osiedlowego.

Drugie rozwiązanie jest takie, że w routerze swoim wyłączasz wszystkie routingi: wyłączasz DHCP, wyłączasz adresowanie z tego routera i w tym momencie staje się on switchem z AP. Możesz podłączać komputery po kabelku, i WiFi, ale wszystkie będą dostawały adresy IP z routera w pokoju siostry i wszystkie adresy będą w stylu 192.168.1.x

Powodzenia

krystian662 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

@opat, dzięki wielkie, pomogło. Pozdrawiam serdecznie, temat można zamknąć.