Brak internetu po podłączeniu laptopa do ładowarki

Witam, mam problem z WiFi. Gdy podłączam ładowarkę do laptopa, WiFi automatycznie się rozłącza, próbowałem to naprawić opierając się o informacje użytkowników, którzy mieli podobne problemy jak ja. Restartowałem sieć w ustawieniach i zainstalowałem od nowa sterowniki do karty sieciowej, lecz to w niczym nie pomogło. WiFi bez podłączonego kabla chodzi normalnie. Nie wiem jak to jest możliwe. Poruszę też to, gdy mam mało procent w laptopie automatycznie włącza mi się oszczędzanie energii (próbowałem to wyłączyć, ale nie wiem jak) . Może ma to coś wspólnego z tym problemem.
Sprzęt:
Laptop - Acer Nitro 5
GPU - AMD Radeon Vega 8 Graphics, Radeon RX 560X Series ( używam rx 560x series )
CPU - AMD Ryzen 5 2500U
Windows 10 home

Z góry dziękuje.

Ładowarka oryginalna? Nieoryginalna bądź marnej jakości może powodować interferencję, która zakłóci albo nawet całkiem zagłuszy sygnał WiFi w laptopie. Problem pojawił się teraz czy był już wcześniej?

1 polubienie

Ładowarka jest oryginalna, nie kupowałem żadnej innej niż tą którą dostałem z laptopem
Problem pojawił się pierwszy raz około 2 tygodnie temu, po czym WiFi powróciło po zresetowaniu kart sieciowych (teraz po zresetowaniu nic nie zadziałało) . Minął tydzień i problem znów powrócił.

W opcjach planu zasilania dostosuj sobie oszczędzanie energii.
W Windows 7 wystarczy wyszukać “plan zasilania” i dopasować w “zmień ustawienia planu” w opcjach zaawansowanych.
W Windows 10 powinno być podobnie.
Możesz zmienić tam również ustawienie zasilania karty WiFi.
Jednak raczej nie to jest problemem.
Poza tym rozłącza się w jakim sensie?
Wyłącza się całkiem karta WiFi?
Czy tylko tracisz połączenie?
Po wyłączeniu się karty WiFi, możesz ją z powrotem włączyć na zasilaniu?

1 polubienie

Oszczędzanie energii jest włączone lecz to nic nie dało.
WiFi jest widoczne przez laptopa, lecz gdy próbuje się połączyć z WiFi gdy mam podłączonego laptopa piszę mi “Nie udało się połączyć z siecią” albo łączy i po chwili się rozłącza. Odłączam laptopa od ładowarki, WiFi automatycznie wraca. Karta nie wyłącza się, tracę tylko połączenie.

EDIT: Zrobiłem test i podłączyłem Ethernet do laptopa, laptop rozłącza się z ethernetem na kilka sekund po czym wraca i tak co chwile.

Oszczędzanie energii ma być właśnie wyłączone(!).
Czyli nie tylko przez WiFi traci łączność.
Jakaś nietypowa sprawa, że na zasilaniu bateryjnym jest wszystko OK.
Może któraś z aktualizacji Windowsa coś namieszała…
Ustaw sobie na wszelki wypadek plan zasilania na wysoką wydajność.
Na zasilaniu z baterii rozumiem, że przez kabel też jest dobrze?
Czy również połączenie wariuje?
Pokombinuj z tym planem zasilania możliwe, że z jakiegoś względu masz ustawione oszczędzanie energii na zasilaniu dotyczące kart.
Sprawdź ręcznie każdą pozycję w planie zasilania w opcjach zaawansowanych.

Przechwytywanier

1 polubienie

Sterownik karty też ma we właściwościach zarządzanie energią. Tam trzeba odznaczyć - zezwól systemowi na wyłączenie…
Laptop, to jest bydle nieuczesane. Mimo ustawień na panelu zasilania, po przełączeniu na najwyższy poziom zabezpieczeń tak ściemnia, jakby olał moje ustawienia. Mam acer aspire od października 2010 i jest już tylko na zasilaczu sieciowym, chociaż gdy go włączę bez zasilania sieciowego, to też ruszy i pulpit działa. Wiem, że bateria 11 rok, to słabizna, to zaraz mu wtykam zasilanie sieciowe. Ale hocków z wifi nie miałem, chociaż mam zawsze najniższy poziom zabezpieczeń, żeby mi acer nie ściemniał i nie robił fochów z instalowaniem/otwieraniem czegoś. Ma on parę poziomów ustawień. chociaż niewykluczony jest konflikt urządzeń. Czyli - na jakim sterowniku było dobrze i kiedy zepsuło? Może windows 10 sam dorobił uszy, a na stronie producenta czeka prawilny sterownik wifi?

1 polubienie

Wyłączyłem oszczędzanie energii,
Na kablu nie wariuje tak bardzo jak przez WiFi ,ale nie da się pracować, grać i przeglądać internet. Rozłącza się, po prostu i po chwili wraca.
Przełączyłem wszystkie rzeczy które były ustawione na Oszczędzanie energii na Maksymalną wydajność. Laptop chodzi na podłączonym zasilaniu i na razie nie ma żadnych problemów, poczekam z 3 godziny i zobaczymy co będzie dalej.

Jest jeszcze możliwość, że sam zasilacz podaje zaniżone napięcie.
Możliwe, że powysychały w nim kondensatory, wówczas może źle pracuje jakaś sekcja odpowiedzialna za zasilanie modułów odpowiedzialnych za komunikację.
Wprawdzie lapek ma odpowiednie zabezpieczenia na taką sytuację, ale jeśli siada napięcie zbyt mocno to i możliwe, że dostarcza za mały poziom prądu.
Jak problem wróci, to sprawdź jeszcze sytuację, jak będzie się zachowywał lapek z wyjętą baterią.
Wówczas odejdzie dodatkowe “pożeranie” prądu z zasilacza przez ładowanie baterii i zaobserwuj jak będzie z netem.
Trochę to wszystko wskazuje jednak na jakiś konkretniejszy problem i nie wygląda to tylko na złe ustawienia w lapku.

1 polubienie

Internet zaczął działać.
Nie wiem jak to się stało, nic nie grzebałem po prostu zaczął działać. Sprawa rozwiązana i dziękuję wszystkim którzy chcieli mi pomóc. Jeszce raz bardzo dziękuję. :slightly_smiling_face:

napisz co pomogło, jak ktoś by miał ten sam problem.

Napisałem :wink: