Brak internetu po podłączeniu routera


(fan77) #1

Cześć. Męczę się z tym routerem od rana. Od razu dodam że jestem laikiem więc proszę tłumaczyć jak dziecku.:slight_smile:

Internet mam szerokopasmowy GPON z kablówki, router TP-LINK TL-WR740N, system Windows 7, po podłączeniu routera do modemu (ZHONE), (próbowałem też bezpośrednio do laptopa) nie ma dostępu do internetu. Nie mogę wejść w ustawienia routera. W połączeniach lokalnych jest ustawione automatyczne uzyskiwanie adresu IP. Podczas konfiguracji z płytki wyskakuje powiadomienie -"Połączenie ograniczone lub brak połączenia z siecią, Proszę się upewnić czy serwer DHCP routra jest aktywny". Robię wszystko tak jak w instrukcji, resetowałem i router, modem i komputer i nic. Proszę o pomoc.

 


(Longhorn2009) #2

Czy modem w ogóle działa w jakiejkolwiek konfiguracji, jest na nim internet? Bo zacznijmy najpierw od niego, jeśli on nie będzie działał, to router tym bardziej.


(roobal) #3

Podłącz się do routera kablem, zaloguj się na adres router, który powinien być podany pod jego spodem razem z loginem i hasłem, sklonuj mac komputera, na którym działa internet.


(fan77) #4

Dzięki bardzo, błąd był rzecz jasna po mojej stronie. Zamiast wpisać adres podany na spodzie routera, wpisywałem z instrukcji znalezionej w necie tj.http://192.168.1.1 a ten za cholerę nie wchodził. Pozdrawiam.