Brak internetu po podłączeniu routera

Cześć. Męczę się z tym routerem od rana. Od razu dodam że jestem laikiem więc proszę tłumaczyć jak dziecku.:slight_smile:

Internet mam szerokopasmowy GPON z kablówki, router TP-LINK TL-WR740N, system Windows 7, po podłączeniu routera do modemu (ZHONE), (próbowałem też bezpośrednio do laptopa) nie ma dostępu do internetu. Nie mogę wejść w ustawienia routera. W połączeniach lokalnych jest ustawione automatyczne uzyskiwanie adresu IP. Podczas konfiguracji z płytki wyskakuje powiadomienie -“Połączenie ograniczone lub brak połączenia z siecią, Proszę się upewnić czy serwer DHCP routra jest aktywny”. Robię wszystko tak jak w instrukcji, resetowałem i router, modem i komputer i nic. Proszę o pomoc.

 

Czy modem w ogóle działa w jakiejkolwiek konfiguracji, jest na nim internet? Bo zacznijmy najpierw od niego, jeśli on nie będzie działał, to router tym bardziej.

Podłącz się do routera kablem, zaloguj się na adres router, który powinien być podany pod jego spodem razem z loginem i hasłem, sklonuj mac komputera, na którym działa internet.

Dzięki bardzo, błąd był rzecz jasna po mojej stronie. Zamiast wpisać adres podany na spodzie routera, wpisywałem z instrukcji znalezionej w necie tj.http://192.168.1.1 a ten za cholerę nie wchodził. Pozdrawiam.