Brak internetu po uruchomieniu komputera

Cześć. Ostatnio mam problem z łączeniem się komputera z internetem. Komputer to HP Pavilion dv6 z systemem Windows 7 Home Premium połączony z internetem za pomocą kabla. Aktualizacje robię na bieżąco - zarówno systemu, jak i sterowników komputera. Nie zauważyłem, żeby problem pojawił się po zainstalowaniu którejś z aktualizacji.

Otóż, po uruchomieniu komputera internet nie działa. Po otwarciu centrum sieci i udostępniania widać coś takiego:

sieci.jpg

Faktycznie te dwie sieci to jedna sieć - po wyłączeniu jednej z nich (sieci niezidentyfikowanej) wyłącza się karta sieciowa, internetu brak.

Pomaga wyjęcie kabla i wpięcie go ponownie po chwili.

Pozdrawiam.

Pokaż Zobacz pełną mapę. Te połączenia nie są czasem mostkowane? Są Ci potrzebne dwie sieci?

Pozdrawiam!

sieci2.jpg

Nie wiem właściwie co to oznacza.

Nie, absolutnie. Te dwie sieci to jakiś błąd - zawsze była jedna. Teraz pojawienie się tej drugiej stwarza problemy z automatycznym łączeniem się z internetem.

Jeśli wypinam kabel i podpinam ponownie sieć jest jedna - “sieć publiczna” i nie ma żadnego problemu, aż do ponownego uruchomienia komputera.

Zobacz w Zmień ustawienia karty sieciowej czy masz jakieś połączenia mostkowane.

Pozdrawiam!

Problem znikł, a przynajmniej aktualnie się nie pojawia. Nie wiem dlaczego - w żadnych ustawieniach nie grzebałem.

Sprawdzę to mostkowanie w przypadku ponownego pojawienia się problemu i odkopię ten temat.

Pozdrawiam.

Nie byłeś czasami w zasięgu jakiejś sieci WiFi?

Wokoło mnie jest mnóstwo sieci WiFi, ale WiFi mam wyłączone (z przycisku klawiatury - tj. sprzętowo?).

Sprzętowo to musiał być ją wyjąc z komputera :slight_smile:

Najpewniej w biosie, jeżeli istnieje taka możliwość (w 99% jest to możliwe).

Może nie tyle sprzętowo, co raczej zostało odłączone zasilanie karty sieciowej :wink:

Pozdrawiam!

Problem powraca.

mostki.jpg

Okienko dialogowe wyskoczyło kiedy klikłem prawym w Połączenie lokalne, a następnie mostkuj.

Nie wiem czy to przypadek, ale równocześnie Opera pozamykała wszystkie karty.

Pozdrawiam.