Brak internetu po wifi Windows 10

(Grosjean) #1

Witam, od kilku dni mam problem  internetem w komputerze PC. Internet mam z kablówki Toya ( w Łodzi). Łączę się poprzez za pomocą karty wifi. Problem polega na tym że komputer nie jest w stanie się połączyć z siecią. Sądzę że może to mieć związek z jakąś aktualizacją systemową, ale to tylko przypuszczenie. 

Model płyty głównej to Gigabyte GA-890GPA-UD3H, karta wifi to EdiMax EW-7612PIn V2. 

Do tej pory próbowałem reistalować sterowniki, bez efektu. Przywróciłem system z utworzonego wcześniej obrazu (robiony na koniec stycznia) i wydawało się że jest ok. Po sciągnięciu aktualizacji systemowych i aktualizacji aplikacji problem od razu powrócił. Jako ciekawostkę dodam że obecnie podpinam przez usb smartfona który działa jako karta wifi i w tej konfiguracjiinternet działa  (speedtest z podłączonym smartfonem http://www.speedtest.net/my-result/5747902570 ).

Z góry dziękuje za wszelkie sugestie.

(jacek_kiler) #2

sprawdź na jaki standard sieciowy ustawiona jest karta sieciowa (we właściwościach sterownika) i na jaki modem/router (192.168.0.1)  (chodzi o standard typu b/g/n). na obu powinny się pokrywać

(Grosjean) #3

Karta sieciowa w standardzie 811.n

Do routera nie mam możliwości się dostać  (192.168.0.1 nie działa). Dodam jeszcze że jeżeli ustawiam smartfona jako hotspot i udostępniam net po wifi, to komputer równiez bez problemu się z nim lączy.

(jacek_kiler) #4

a jaki to router?

Ps. Oczywiście jeżeli komp Ci się nie łączy a WiFi, to do konfiguracji potrzebny będzie np smartfon połączony z tym routerem

(Grosjean) #5

Cisco epc3928s

Problem okazał się banalny, ale wymagał dwukrotnego kontaktu z operatorem. Wystarczyła zmiana kanału…