Brak internetu pomimo połączenia z routerem


(Bodziex17) #1

Witam.

Uruchamiam komputer wszystko fajnie, ładnie, cacy pobuszuje tak z 20 min i nagle BUM! Tracę połączenie z internetem. Pomimo tego ze na stronie routera jest pokazane, że połączenie nie zostało przerwane, to i tak internet nie działa. Również po chwili na ikonce połączenia w prawym dolnym rogu pojawia się znak zapytania. Nie wiem na czym to może polegać. Czasem podziała 3-5h i nic a czasem 5-10 min. 

Pomóżcie proszę :( 

załączam zdj ze strony tego routera.

 

[


(Longhorn2009) #2

Masz internet mobilny może? Być może wtedy problemem jest brak odpowiedniego zasilania USB dla modemu. Rozwiązanie to hub aktywny USB. 

Rozłączanie najczęściej zdarza się przy większym obciążeniu czy w spoczynku? 


(Bodziex17) #3

Kwestia jest taka ze jest to router z karta SIM. Ma zasilanie podpięte z tyłu. Czasem przeglądam zwykle strony www. i traci połączenie. A gdy np gram w coś przez internet( np. World Of Tank) to nie. Raz się zdarzyło ze w trakcie grania,  a podczas zwykle buszowania po internecie to częściej.


(Longhorn2009) #4

Teraz widzę że masz internet mobilny, poprzednio jeden screen mi się nie załadował. Może spróbuj wgrać nowe firmware z sierpnia 2015 http://www.dlink.com/pl/pl/support/product/dwr-921-4g-lte-router?revision=deu_revb#downloads 


(Bodziex17) #5

Ok. Będę w domu to spróbuję. Myślę też czy zakup innego routera nie bd dobrym pomysłem. Słyszałem ze routery tej firmy są wadliwe. 


(Bodziex17) #6

Tam są 3 firmware’. Który pobrać? 


(Longhorn2009) #7

Pisałem że z sierpnia 2015, a dokładnie 2015-08-05.


(Papryka17) #8

Dobra, ściąga się… Zaraz zobaczymy.

 


(Longhorn2009) #9

Ile to jeszcze kont pozakładasz…


(Papryka17) #10

A jak to zainstalować ? Niestety nie bardzo wiem gdzie :frowning:

 

Dobra już znalazłem… instaluje

 


(Longhorn2009) #11

Za wiele w poszukiwaniach to się nie wysilasz http://www.dlink.com/pl/pl/support/faq/routers/mobile-routers/dwr-series/dwr-921/pl_aktualizacja-oprogramowania-ukladowego-firmware-routera-dwr-921 Wcześniej jednak wstaw ponownie screen z pierwszego okna panelu routera, bo ponownie się nie wyświetla a lepiej upewnię się na 100 procent czy firmware jest właściwe.


(Papryka17) #12

Dobra… zaktualizowałem. Tak wygląda okno główne.

 

firmware.thumb.jpg.11ab48bb3bbe11018e24a

Zobaczymy co się będzie działo przez najbliższy czas. Do godziny 22:00 przynajmniej 2 razy by się rozłączył. Więc jak coś to napisze…

Odnoszę również, wrażenie ze sie szybciej strony ładują.

 


(Longhorn2009) #13

Czyli zaryzykowałeś jednym słowem. Możesz jeszcze przywrócić ustawienia domyślne i skonfigurować go od nowa, o ile oczywiście samodzielnie jesteś w stanie to wykonać. W razie czego zawsze możesz też zrobić screeny poszczególnych zakładek. Potem już tylko testować.


(Papryka17) #14

To prawda, trochę zaryzykowałem… Ale cóż, na błędach sie człowiek uczy.

Czytałem gdzieś ze w przypadku T-mobile i Orange tracił połączenie w tym modemie.

Zobaczymy. Ale i tak dziękuje Ci za pomoc i cierpliwość :smiley:

 


(Bodziex17) #15

Internet nie rozlaczyl się więc na razie jest dobrze. Wielkie dzięki.