Brak internetu pomimo połączenia z routerem

Witam.

Uruchamiam komputer wszystko fajnie, ładnie, cacy pobuszuje tak z 20 min i nagle BUM! Tracę połączenie z internetem. Pomimo tego ze na stronie routera jest pokazane, że połączenie nie zostało przerwane, to i tak internet nie działa. Również po chwili na ikonce połączenia w prawym dolnym rogu pojawia się znak zapytania. Nie wiem na czym to może polegać. Czasem podziała 3-5h i nic a czasem 5-10 min. 

Pomóżcie proszę :( 

załączam zdj ze strony tego routera.

 

dwr.thumb.jpg.d3f255d48c7c4ddcf552cde829

Masz internet mobilny może? Być może wtedy problemem jest brak odpowiedniego zasilania USB dla modemu. Rozwiązanie to hub aktywny USB. 

Rozłączanie najczęściej zdarza się przy większym obciążeniu czy w spoczynku? 

Kwestia jest taka ze jest to router z karta SIM. Ma zasilanie podpięte z tyłu. Czasem przeglądam zwykle strony www. i traci połączenie. A gdy np gram w coś przez internet( np. World Of Tank) to nie. Raz się zdarzyło ze w trakcie grania,  a podczas zwykle buszowania po internecie to częściej.

Teraz widzę że masz internet mobilny, poprzednio jeden screen mi się nie załadował. Może spróbuj wgrać nowe firmware z sierpnia 2015 http://www.dlink.com/pl/pl/support/product/dwr-921-4g-lte-router?revision=deu_revb#downloads 

Ok. Będę w domu to spróbuję. Myślę też czy zakup innego routera nie bd dobrym pomysłem. Słyszałem ze routery tej firmy są wadliwe. 

Tam są 3 firmware’. Który pobrać? 

Pisałem że z sierpnia 2015, a dokładnie 2015-08-05.

Dobra, ściąga się… Zaraz zobaczymy.

 

Ile to jeszcze kont pozakładasz…

A jak to zainstalować ? Niestety nie bardzo wiem gdzie :frowning:

 

Dobra już znalazłem… instaluje

 

Za wiele w poszukiwaniach to się nie wysilasz http://www.dlink.com/pl/pl/support/faq/routers/mobile-routers/dwr-series/dwr-921/pl_aktualizacja-oprogramowania-ukladowego-firmware-routera-dwr-921 Wcześniej jednak wstaw ponownie screen z pierwszego okna panelu routera, bo ponownie się nie wyświetla a lepiej upewnię się na 100 procent czy firmware jest właściwe.

Dobra… zaktualizowałem. Tak wygląda okno główne.

 

firmware.thumb.jpg.11ab48bb3bbe11018e24a

Zobaczymy co się będzie działo przez najbliższy czas. Do godziny 22:00 przynajmniej 2 razy by się rozłączył. Więc jak coś to napisze…

Odnoszę również, wrażenie ze sie szybciej strony ładują.

 

Czyli zaryzykowałeś jednym słowem. Możesz jeszcze przywrócić ustawienia domyślne i skonfigurować go od nowa, o ile oczywiście samodzielnie jesteś w stanie to wykonać. W razie czego zawsze możesz też zrobić screeny poszczególnych zakładek. Potem już tylko testować.

To prawda, trochę zaryzykowałem… Ale cóż, na błędach sie człowiek uczy.

Czytałem gdzieś ze w przypadku T-mobile i Orange tracił połączenie w tym modemie.

Zobaczymy. Ale i tak dziękuje Ci za pomoc i cierpliwość :smiley:

 

Internet nie rozlaczyl się więc na razie jest dobrze. Wielkie dzięki.