Brak internetu, pomimo połączenia

(rudak8) #1

Witam.
Chyba w dobrym dziale wstawiłam temat, jeśli nie to przepraszam. Jednakże mam problem z internetem na nowym komputerze. Zakupiłam nowy stacjonarny komputer i niestety nie mam możliwości podłączenia modemu bezpośrednio poprzez kabel. Stąd zakupiłam zewnętrzną kartę sieciową na USB, jest to karta firmy Tenda model U1. Posiadam router D-Link Dir-615. Nie ma żadnego problemu z internetem na innych urządzeniach, np na moim laptopie wszystkie jest ok, jednakże w przypadku nowego PC karta sieciowa łączy się z routerem, pokazuje 3/4 kreski mocy i tyle. Nie można wejść praktycznie na żadną stronę internetową, wykonać niczego co potrzebuje internetu. Nawet antywirus nie jest wstanie się zaktualizować. Niby czasem udaje się wczytać Google, jednakże długo to trwa i na tym praktycznie sukces się kończy. Niestety nie znam się na rozwiązywaniu tego typy problemów, stąd szukam pomocy co może być przyczyną i co można zrobić, aby karta działała prawidłowo? Z góry dziękuję za pomoc i proszę o wyrozumiałe odpowiedzi, najlepiej krok po kroku, bo naprawdę w tej materii mam bardzo nikłą wiedzę i mogę nie zrozumieć.

Pozdrawiam.

(pocolog) #2

Rozumiem, że system operacyjny to Windows (jakiś) i po instalacji tych http://www.tendacn.com/pl/product/download/U1.html sterowników problem występuje nadal? Czy na ikonie połączenia sieciowego pojawia się żółty wykrzyknik informujący o rodzaju problemu z połączeniem?

(rudak8) #3

System to Windows 10, sterowniki zainstalowałam z płyty, która jest dołączona do karty, chociaż przy tym systemie operacyjnym nie są ponoć wymagane i karta powinna działać bez nich. Wykrzyknik się nie pojawia.

(pocolog) #4

Zgłoszę temat do przeniesienia do działu sieci komputerowe bo to raczej problem z nieprawidłową konfiguracją.
Przypomniało mi się tylko jeszcze, czy przypadkiem to nie jest sieć Multimedia, lub inna która ogranicza możliwość jednoczesnego połączenia kilku komputerów przez ich router?

(rudak8) #5

Sieć Teosat, wcześniej nie było problemu aby jednocześnie internet chodził na PC brata i moim laptopie, a nawet i jeszcze telefonie bądź jego konsoli. Więc chyba nie ma takiego ograniczenia.

(pocolog) #6

W takim razie sprawdź czy ustawienia dla tej karty sieciowej są prawidłowe.
Kliknij ikonę połączenia sieciowego prawym klawiszem myszy, otwórz centrum udostępniania i sieci, kliknij w wi-fi(nazwa twojej sieci) w oknie które ci się pojawi kliknij właściwości (tu prawdopodobnie będzie wymagane hasło administratora), następnie zaznacz pozycję protokół internetowy w wersji 4 i kliknij właściwości, w nowym oknie upewnij się że są zaznaczone pozycje uzyskaj adres IP automatycznie i uzyska adres DNS automatycznie.
Powtórz to też dla protokołu w wersji 6 - jest kilka pozycji niżej. Jeśli jest wszystko OK, a połączenia nie ma nadal to zamiast uzyskiwania automatycznie adresów DNS wpisz ręcznie adresy 8.8.8.8 i drugi (alternatywny) 8.8.4.4

(rudak8) #7

Czy te adresy DNS wpisać również dla opcji w wersji 6? Bo tam wyskoczyło, że adresy są nieprawidłowe. Ogólnie przy głównym oknie stanu sieci Wifi dla połączenia IPv6 mam napisane “brak dostępu do sieci” o ile to na coś wpływa.

(pocolog) #8

Większość usługodawców łączy się przez ip4 i to powinno wystarczyć, ale dla pewności możesz dopisać też ip6 tutaj adresy będą 2001:4860:4860::8888 i alternatywny 2001:4860:4860::8844
Jeśli to nie pomoże to musisz poczekać na ekspertów :wink:

(rudak8) #9

Spojrzałam na tę zakładkę na moim laptopie i tutaj też wersja 6 jest nieaktywna, więc chyba zbędna przy moim wifi. Ale wpisałam te DNSy i dalej internet niby jest na ikonce, ale go nie ma w możliwości wykonania jakiejkolwiek czynności z nim związanej. Więc niestety nie pomogło :frowning:

(pocolog) #10

Spróbuj w wierszu poleceń (uruchomisz przez wpisanie w menu start cmd.exe) wykonać polecenie ping google.pl i napisz czy były problemy z połączeniem.

(rudak8) #11

Dziękuję za chęci, ale problemu się pozbyłam. Po prostu zwrócę kartę, a internet podłączę po kablu, bo okazało się, że operator jest wstanie przenieść gniazdko z modemem do innego pokoju. Więc temat można zamknąć i jeszcze raz dziękuję za pomoc i przepraszam za problem.