Brak internetu przez LAN

(Kobi14) #1

Witam!

Dzisiaj kupiłem nowy router ze względu na zmianę internetu z ADSL na DSL, zainstalowałem i skonfigurowałem. Internet działa na laptopie zarówno przez wifi jak i LAN ale na stacjonarnym po podłączeniu nie, wyświetla, że jestem połączony ale nie mam dostępu do internetu.

Przedtem blaszak działał na modemie z neo, teraz jest router.

Proszę o szybką pomoc i z góry dziękuję.

(michalk) #2
  1. zobacz w ustawieniach routera ile masz możliwych połączeń

2. sprawdź jakie są ustawienia karty sieciowej kompa (zrestartuj kartę sieciową - wyczyści się rejestr i pobierze nowe ustawienia)

3. sprawdź firewall

MK

(Kobi14) #3

Wszystkie zabezpieczenia na routerze wyłączyłem, wszystkie adresy, dns i maska się zgadzają, MAC ustawiłem tylko na wifi, zresztą LAN na laptopie działa bez problemu.

Wydaje mi się, że to wina komputera, jak mam zresetować tą kartę?

(Tauosu) #4

Zobacz czy blaszak pobiera ip (o ile masz ustawione dhcp), najprościej jak wpiszesz w uruchom czy szukajke (vista) "cmd" potem "ipconfig /all" i tam będziesz miał adres ip napisany, razem z bramką etc. Najprościej to wejdź do ustawień połączeń i wyłącz lan potem go włącz :wink:

(Kpc21) #5

Kupowałeś niepotrzebnie, łącze DSL działałoby i na routerze DSL, tylko podłączyłbyś kabel telefoniczny bezpośrednio do routera i w nim skonfigurował połączenie.

A jak nie pomoże, przeinstaluj sterowniki karty sieciowej.