Brak internetu przez LAN

Witam!

Dzisiaj kupiłem nowy router ze względu na zmianę internetu z ADSL na DSL, zainstalowałem i skonfigurowałem. Internet działa na laptopie zarówno przez wifi jak i LAN ale na stacjonarnym po podłączeniu nie, wyświetla, że jestem połączony ale nie mam dostępu do internetu.

Przedtem blaszak działał na modemie z neo, teraz jest router.

Proszę o szybką pomoc i z góry dziękuję.

  1. zobacz w ustawieniach routera ile masz możliwych połączeń

  2. sprawdź jakie są ustawienia karty sieciowej kompa (zrestartuj kartę sieciową - wyczyści się rejestr i pobierze nowe ustawienia)

  3. sprawdź firewall

MK

Wszystkie zabezpieczenia na routerze wyłączyłem, wszystkie adresy, dns i maska się zgadzają, MAC ustawiłem tylko na wifi, zresztą LAN na laptopie działa bez problemu.

Wydaje mi się, że to wina komputera, jak mam zresetować tą kartę?

Zobacz czy blaszak pobiera ip (o ile masz ustawione dhcp), najprościej jak wpiszesz w uruchom czy szukajke (vista) “cmd” potem “ipconfig /all” i tam będziesz miał adres ip napisany, razem z bramką etc. Najprościej to wejdź do ustawień połączeń i wyłącz lan potem go włącz :wink:

Kupowałeś niepotrzebnie, łącze DSL działałoby i na routerze DSL, tylko podłączyłbyś kabel telefoniczny bezpośrednio do routera i w nim skonfigurował połączenie.

A jak nie pomoże, przeinstaluj sterowniki karty sieciowej.