Brak internetu przez router na drugim PC

Witam, mam problem który polega na braku przeglądania stron internetowych ( modem -> router -> PC ), ale połączenie jest, pakiety są wysyłane i otrzymywane. Przed chwilą zrobiłem formata i dalej nie działa przeglądanie stron :frowning: więc w czym jest problem? Wszelkie zapory są wyłączone. Aha, na laptopie połączeniem kablowym przez ten sam router wszystko działa super. Przywracałem ustawienia fabryczne, resetowałem, filtrowanie mac też wyłączone… Po prostu nie wiem, dlaczego tak się dzieje ? :frowning: PC - winXP, laptop Win7

Ten Windows XP ma zainstalowane jakieś service packi? Na którym urządzeniu występuje problem z dostępem do internetu? Precyzja = szybka pomoc, na przyszłość podawaj więcej szczegółowych infromacji.

Pozdrawiam!

Więc problem istnieje na Pc z service packiem 2 lub 3, zauważyłem że gdy jestem połączony na pc z netem, a przeglądanie stron nie działa, włączyłem gg i bez problemu zaimportowalo mi kontakty gg, jak zmienie opis na gg to też sie zmienia, więc w czym rzecz?

Upewnij się, że masz SP3, jeśli nie to doinstaluj, inaczej możesz zapomnieć o obsłudze WPA/WPA2, z którego prawdopodobnie korzytasz.

Pozdrawiam!