Brak internetu - ustawienia firewall

Mam ustawioną blokadę wychodzących i przychodzących z wyjątkami. Przeglądarka firefox i inne są dozwolone. Nie mam internetu a ikonka jest żółta. Przy próbie skorzystania z narzędzia do rozwiązywania problemów pokazuje mi prośbę o udostępnienie media center połączeń przez zaporę co ma niby przywrócić internet?!:open_mouth::confused:

Hej,

A co to za Firewall?

Jakie inne na przykład?

Być może zablokowane są usługi systemowe i ich dostęp do sieci, co skutkuje brakiem internetu.

Pozdrawiam,
Dimatheus

ale czy usługa systemowa to jest to media center? chyba nie. co muszę dopuścić żeby mieć internet?

Hej,

Ja bym raczej poszedł od drugiej strony. Czyli najpierw wszystko dopuścił, a później wyłączał sukcesywnie.

Nie, to jest usługa wystawiająca multimedia do sieci lokalnej.

PS. Jaki to firewall?

Pozdrawiam,
Dimatheus

Dokładnie jest to media center extender. Zdecydowanie nie chce żeby to się łączyło przez firewall. Mam windowsową zaporę.

Hej,

Trzeba sprawdzić w ustawieniach zapory, jakie aplikacje są zablokowane - i te systemowe dopuścić. Można to oczywiście robić metodą prób i błędów. Być może ten wpis okaże się użyteczny.

Pozdrawiam,
Dimatheus

to zak włączyć i wyłączyć wiem tylko nie wiem co

Hej,

A w jakim poziomie filtrowania jest teraz uruchomiona zapora? Nie wiem, czy dobrze kojarzę, ale przy ustawieniu zablokowania wszystkich połączeń wychodzących tablica wyjątków nie działa - przynajmniej tak jest w większości zapór sieciowych.

Swoją drogą może warto dorzucić na zaporę dodatek Windows Firewall Control 5.4.1.0, dzięki któremu łatwiej zarządza się wyjątkami i zaporą systemową.

Pozdrawiam,
Dimatheus