Brak internetu w aplikacjach 32bit,


(B Grzejda) #1

Witam, mam następujący problemy. Posiadam laptopa DELL Inspirion 5150 z zainstalowanym oryginalnym Windowsem 7 x64. Wszystko było ok firefox działał aż do zainstalowania którejś z aktualizacji. Po ponownym uruchomieniu firefox przestał wyświetlać strony www, skype przestał działać. IE działa bez zarzutu. Zainstalowałem Firefoxa x64 i również dziala bez problemu. Pytanie co mogło wpłynąć na taki stan rzeczy rzeczy. Firefox działa jedynie w wersji x64, Skype nie działa w ogóle.. gdzie szukać przyczyny.

Chciałem zrobic format wiec przy pomocy programu della zrobilem dysk recovery jednak gdy próbuje uruchomić z niego laptopa wyskakuje błąd o braku lub uszkodzeniu pliku \system32\boot\winload.exe domyślam sie ze jakies problemy z bootmanagerem. Wiec utworzyłem dysk naprawy systemu ale próba naprawy nic nie dała... Dodam że odpalenie z normalnej płyty z oryginalnym windowsem nie sprawia zadnych problemów.. Z góry dzięki za pomoc


(Łukash) #2

http://support.microsoft.com/kb/299357/pl

Pobierz program dostępny pod linkiem “Rozwiąż ten problem” > uruchom go jako administrator (prawy myszki > uruchom jako admin) > wykonaj zadane instrukcje > Restart systemu.

Jeżeli nie będzie poprawy to zrestartuj system do Trybu awaryjnego i w tym trybie po raz kolejny użyj pobranego programu do resetu stosu TCP/IP.


(B Grzejda) #3

niestety nie pomogło, jakieś inne sugestie ?


(Łukash) #4

bartiee , używasz może ESET NOD 32 ?


(B Grzejda) #5

problem w tym ze laptop nie mój tylko kumpla, kiedys pdobno był zainstalowany jakiś antywirus w chwili obecnej nie ma zadnego. Zrobiłbym format i byłoby po problemie ale nie chce mi ruszyc z tej płyty recovery a nie chce instalowac pirata jak na partyccji recovery lezy oryginalny.


(Łukash) #6

Pobierz te narzędzia :

To jest w razie wypadku : http://www.softpedia.com/get/Tweak/Netw … kFix.shtml

A to uruchom i daj zrzut ekranu : http://www.softpedia.com/get/System/Sys … PFix.shtml


(B Grzejda) #7

takie oto okienko http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a5a … 97fcf.html


(Łukash) #8

Program zamknij [x] .Problemy zostały wykryte ,tylko nie wiem czy do końca ufać w działanie tego programu pod Windows 7 X64. Spróbujemy inaczej. Skopiuj i wklej do nowego tekstowego :

Zapisz jako > Wszystkie pliki > -> fix.bat <- > na pulpit .

Uruchom ten plik z prawego myszki > uruchom jako admin > restart systemu.


(B Grzejda) #9

dzięki wielkie, jesteś Bogiem :wink: problem został rozwiązany nie wiem jak skype ale firefox zaczął działać później sprawdze skype, a mógłbym prosić jeszcze o wyjaśnienie problemu… może się czegoś nauczę :slight_smile: pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje :slight_smile:


(Łukash) #10

http://www.herongyang.com/Windows/Winso … t-API.html

http://support.microsoft.com/kb/811259

Nie które aplikacje oparte na sieci ,mogą w tym momencie nie działać właściwie ,ale ponowna ich instalacja powinna pomóc.


(B Grzejda) #11

jeszcze raz wielkie dzieki, serdecznie pozdrawiam