Brak internetu w aplikacjach Modern UI

Niedawno zainstalowałem windows 8. Potem zainstalowałem aplikację play online i niby wszystko ok, bo w przeglądarce, jakiejkolwiek jest internet, ale gdy próbuję np. sprawdzić pogodę na ekranie startowym, czy gry to jest komunikat, że nie jestem połączony z żadną siecią. Dlaczego w części programów ( przeglądarki) jest internet, a w innych (aplikacje Modern) jego nie ma?

Aplikacja play Online raczej nie zbyt współpracuje gdyż win8 nie może go przypisać do żadnej sieci.Nie wykrywa go ani sieć ethernet ani komórkową co widać w menadżerze urządzeń.Stąd wynikają takie rzeczy w aplikacjach metro.

Brednie opowiadasz. PlayOnline jak najbardziej działa na Win8. W trybie RAS np. modem tworzy połączenie pod nazwą PLAY, ale trzeba sobie przestawić APN, gdyż domyślnie tworzy się ten dla WAP. Klik lewym na ikonkę sieci w pasku, potem raz na połączenie PLAY, pojawią się opcje, zmienić na niestandardowy, wpisać APN internet i działa …

Czytaj ze zrozumieniem.Play Online działa odpowiednio.Jest internet ,sterowniki działają elegancko ale aplikacje modern nie wykrywają że jest połączenie i wyskakuje błąd.