Brak internetu w aplikacjach Modern UI


(system) #1

Niedawno zainstalowałem windows 8. Potem zainstalowałem aplikację play online i niby wszystko ok, bo w przeglądarce, jakiejkolwiek jest internet, ale gdy próbuję np. sprawdzić pogodę na ekranie startowym, czy gry to jest komunikat, że nie jestem połączony z żadną siecią. Dlaczego w części programów ( przeglądarki) jest internet, a w innych (aplikacje Modern) jego nie ma?


(Gural7) #2

Aplikacja play Online raczej nie zbyt współpracuje gdyż win8 nie może go przypisać do żadnej sieci.Nie wykrywa go ani sieć ethernet ani komórkową co widać w menadżerze urządzeń.Stąd wynikają takie rzeczy w aplikacjach metro.


(Tomek) #3

Brednie opowiadasz. PlayOnline jak najbardziej działa na Win8. W trybie RAS np. modem tworzy połączenie pod nazwą PLAY, ale trzeba sobie przestawić APN, gdyż domyślnie tworzy się ten dla WAP. Klik lewym na ikonkę sieci w pasku, potem raz na połączenie PLAY, pojawią się opcje, zmienić na niestandardowy, wpisać APN internet i działa …


(Gural7) #4

Czytaj ze zrozumieniem.Play Online działa odpowiednio.Jest internet ,sterowniki działają elegancko ale aplikacje modern nie wykrywają że jest połączenie i wyskakuje błąd.