Brak internetu w Chromium (Vivaldi)

Witam. Pojawił mi się dziwny dość problem w przeglądarkach opartych na silniku chrome. o ile polskie strony wyświetlan są bez problemu , to już na zgranicznych pojawia się problem jak na załączonym screenie.

. Skanowałem system adwcleanerem. malwarebytes, emsisoft emergency kit, ale nic nie wykryły. system win 7 64 bit oryginalny. w firefoxie nie ma takich problemów w ogółe.

Pobierz portable zip https://www.rizonesoft.com/downloads/complete-internet-repair/
Wypakuj, uruchom, zaznacz wskazane opcje:

Kliknij w GO!
Po naprawie wybierz z menu file opcję reboot. Po restarcie będzie śmigać. Jeśli nie, to jakieś zabezpieczenie, program av/dodatek blokuje, albo masz źle poustawiane prywatność i bezpieczeństwo w chrome.

Już to wcześniej robiem, kompletnie nic to nie dało. Reinstalacja chrome- bez zmian, antywirusa nie mam w ogóle.

Weź comodo dragon browser To też chrome, tylko piekielnie szybkie.
Weź slimjet, to też chrome, tylko ma wbudowany szybki akcelerator pobierania.
Dodatki te same.

Ten błąd występuje na każdej przeglądarce z silnikiem chromium. Sprawdzałem Slimjet, Vivaldi, Opere, Cent Browser iwszędzie wywala ten sam błąd. Jedynie Firefox działa bez żadnego błędu.

Czyli nie tylko ja to zauważyłem, Chrome na Androida, który rozłącza się z internetem. Na Firefoxie jest ok. Myślę, że to problem ogólny.

Firefox ma dobrze ustawione proxy, a nawet bez proxy będzie poprawnie śmigać, zaś systemowe - a bo ja wiem, jak macie poustawiany serwer proxy? Jakie adresy serwera proxy?
Jest taki maluśki programik portable, czysty zresztą:
Fota077

https://portable.info.pl/quicksetdns-portable/
Pobiera się spolszczenie i zawartość spolszczenia wkleja do folderu programu.

Zaznacza się, z menu plik wybiera Ustaw i tyle.

W FF z automatu jest ustawione na “Bez serwera proxy”
Trzeba by sprawdzić czy w systemie nie ma jakiś ustawień dotyczących serwera proxy ( nie mam win 7 więc nie pamiętam gdzie to jest)
Może firewall cos blokuje? Albo rejestr.
Ja bym polecił przeskanowanie FRST.

1 polubienie

Podpowiedź w opisie problemu jest - Zdalne urządzenie.
W chrome można wyłączać ustawienia kontroli urządzeń i aplikacji, czyli chrome tak naprawdę przejmuje system. A wyłączałem mu dostęp do urządzeń komputera, do aplikacji.
Bo mnie zaraz skusi testowanie w chrome, bo to zawsze dla mnie znaczy - kulawe. A język potoczny tego znaczenia słowa, to… coś na F.

W opisie diagnostyki jest Zdalne urządzenie lub zasób nie akceptuje połączenia
Ten błąd występuje, gdy ustawienia sieci LAN mogły zostać zmienione i niepoprawnie ustawione. Złośliwe oprogramowanie może również automatycznie zmienić te ustawienia.
Jak nie sprawdzi to się nie dowie. Ja bym posprawdzał jak to w ustawieniach systemowych jest. Proxy łatwo sprawdzić co do reszty to Frst jest przydatny. Sporo pokazuje.

A dam osobnego posta. Wziąłem najnowszego slimjeta ze względu na pobieranie, poustawiałem, dodałem co mialem dodać i śmiga jak rakieta.
Yandex ru idzie błyskawicznie.

No u mnie nie wświetla zagranicznych stron, jedynie polskie …

A u mnie wszystko wyświetla. Slim zrzuca pamięć podręczną, poustawiałam we flags - przytuliłem przeglądarkę, jest na chrome 78. A proxy - Użyj bezpośredniego połączenia.